KP Handball BRNO

Házená | Extraliga mužů
Městská hala Vodova - Vodova 336/108, 612 00 Brno
mapa

Brněnští házenkáři zahájili svou éru v roce 1920 a stali se Přeborníkem Československa už v letech 1932 a 1933, třikrát získali titul mistra Moravy a v roce 1939 československý titul. Až do roku 1948 patřili mezi stálé účastníky první ligy, o rok dřív vyhráli celonárodní ligu složenou z dvanácti týmů Čech a Moravy.

Když byla oficiálně zavedena mezinárodní házená, která se hrála zároveň s českou házenou, nastala nová éra královopolského klubu. Brňané složení z družstev Sokola Královo Pole a Sokola Brno IV vyhráli v roce 1951 přebor republiky, ale pak kvůli velké vytíženosti hráčů ustoupili od hraní obou odvětví házené. Královo Pole bojovalo na čele první ligy, klub měl dokonce jedenáct družstev od žáků, přes ženy až k mužům.

V roce 1957 vybojovali československý titul dorostenci, ale s generační obměnou rozmach královopolské házené ustal. Po deseti letech úspěchů spadli do druhé ligy muži i ženy. Krize žen vyvrcholila až koncem družstva v Králově Poli, z finančních důvodů přešly pod ZKL Brno. Muži spadli až do krajského přeboru.

Uvadající úroveň brněnské házené si uvědomili předsedové klubů KPS Brno a Slavoj Juliánov, kteří se spojili a z nejlepších dorostenců vytvořili prvoligový tým, který útočil na čelo soutěže, zbytek házenkářů nastupoval ve druhé lize. 

Novodobou éru píší házenkáři od roku 2010, kdy se po úspěšné baráži se Dvorem Králové po třech letech vrátili do extraligy. Pod vedením Jana Hegara klub stoupal a když ho nahradil Andrej Titkov, dosáhl na bronzové extraligové medaile v roce 2015. V následující sezoně Brno skončilo deváté. 


Tento tým je součástí jednoty Sportovního klubu Královo pole Brno

Pod jednotu spadají tyto další týmy:

 • KP BRNO
 • Volejbalový klub KP Brno
 • Judo SK Královo Pole
Zpět na seznam teamů

Novinky

Všechny novinky klubu

Nejbližší zápasy klubu

 • Sat 11.03. 18:00

  KP Handball BRNO

  HC ROBE Zubří

  Městská hala Vodova
 • Sat 25.02. 17:00

  KP Handball BRNO

  KH Kopřivnice

  Městská hala Vodova
 • Sat 11.02. 17:00

  KP Handball BRNO

  TJ Sokol Nové Veselí

  Městská hala Vodova
 • Sat 04.02. 17:00

  KP Handball BRNO

  HBC Ronal Jičín

  Městská hala Vodova
Všechny zápasy klubu

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací