Házenkáři Králova Pole odskočili Jičínu na konci první půle

05.02.2017 | KP Handball BRNO | Extraliga mužů

Úspěšný start do jarní části sezony a důležité body pro boj o play-off. Házenkáři Králova Pole v sobotu doma porazili 25:19 Jičín a ukázali, že v dlouhé zimní pauze nezaháleli. „Těžko z jednoho zápasu soudit, jak na tom jsme, zatím to však vypadá pozitivně. Splnili jsme, co jsme chtěli a snad to tak půjde i dál," povídala brněnská spojka Viktor Hastík.

Zásadní krok k výhře udělali Královopolští před koncem první půle, kdy za vyrovnaného stavu Jičínu odskočili o šest branek. „Závěr prvního poločasu jsme zvládli lépe a náskok už jsme si pak pohlídali," popsal Hastík. Domácí podržel i skvěle chytající gólman Jiří Bavlnka.

Královo Pole si díky deváté výhře v sezoně upevnilo šesté místo a má stejně bodů jako pátá Karviná. „Byla tam obrovská vůle po vítězství. Do zápasu se navíc zapojila řada hráčů z lavičky, kteří normálně nehrávají, což je pro nás před budoucími důležitými boji také velmi dobře. Jediné, co mě skutečně mrzí, je neproměňování zcela vyložených šancí. S lepším soupeřem by nás takové situace mohly mrzet," hodnotil brněnský kouč Zdeněk Missbach na svazovém webu.

Šestnácté extraligové kolo se odehrálo na pozadí bouřlivých zákulisních bojů. Vrcholí totiž spor mezi kluby a svazem kvůli chystané společné Česko – slovenské extralize, která má odstartovat od příští sezony. Do soutěže se přihlásily jen dva oddíly z dvanácti kvůli údajné nepřipravenosti projektu ze strany svazu. „Sledujeme to, ale zvlášť se nás to nedotýká. Ze sportovního hlediska bych si rád se slovenskými kluby zahrál, z osobní stránky by to zas přineslo třeba složitější cestování," přemítal Hastík.

Brňané se v domácí hale představí i příští týden, kdy hostí desáté Nové Veselí.


Zdroj: http://brnensky.denik.cz/ostatni_region/hazenkari-kralova-pole-odskocili-jicinu-na-konci-prvni-pule-20170205.html

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací