Společná házenkářská liga se Slovenskem? Bouří se i Brno

02.02.2017 | KP Handball BRNO | Extraliga mužů

Počítali s deseti účastníky, jenže se jim přihlásili jen dva. K tomu jeden ještě s výhradami. Od podzimu má podle plánu po dvanácti letech odstartovat společná házenkářská extraliga se Slovenskem, jenže projekt se dostal do problémů. Uzávěrka přihlášek do soutěže byla v úterý a podle předběžných informací ji podalo jen Zubří, pražská Dukla se přihlásila s podmínkou, že extraligu bude hrát nejméně šest českých celků. Ostatní oddíly včetně brněnského jsou proti.

Klubům vadí hlavně nepřipravenost projektu. O svých výhradách opakovaně informovaly zástupce svazu a zveřejnily je i ve společném prohlášení v minulém týdnu. „Myslíme si, že soutěž není připravená, aspektů a obav však existuje mnohem víc," uvedl předseda Králova Pole Marek Babák s tím, že týmům nejsou jasné podmínky, za jakých se soutěž bude hrát.

Spor mezi svazem a oddíly se vyhrocuje. Evidentně mezi oběma stranami vázne komunikace. „Když mluví zástupci klubů do novin, proč se nevyjádří také svazu? Ve čtvrtek zasedá exekutiva, na které se projedná řada bodů. Jeden z nich je i společná extraliga, víc nyní nemohu říct," uvedl manažer soutěží Českého svazu házené Jiří Konečný.

Na společné prohlášení klubů reagovalo vedení české házené dokumentem, ve kterém zveřejnilo harmonogram příprav soutěže a vývoj událostí. Mimo jiné v něm kritizuje kluby, že žádný z nich konkrétně nepopsal, co přesně mu vadí. Také se v něm třeba píše, že už existuje rozpis soutěže. „Jestli ano, proč nám ho nikdo neposlal? Jednu z obav představuje i fakt, aby se na Slovensku nehrálo ve středu. Skoro všichni hráči pracují a uvolňovat je by bylo složité," podotkl Babák.


PŘEDSTAVY SE BORTÍ

Původní představa Česko – Slovenské extraligy počítala s deseti celky z České republiky a se šesti ze Slovenska. Představitelé svazu později připustili, že se počty mohou změnit. V jejich prohlášení také stojí, že kdo se nepřihlásí do společné ligy, přeřadí ho do druhé nejvyšší soutěže. „Neumím si představit, že extraligu budou hrát třeba dva české týmy a šest slovenských. Pokud by se nevyskytly problémy s přípravami, Brno je projektu nakloněné," uzavřel Babák, jehož klub v sobotu po zimní pauze vyzve od pěti hodin odpoledne v hale ve Vodově ulici Jičín.


Zdroj: http://brnensky.denik.cz/ostatni_region/spolecna-hazenkarska-liga-se-slovenskem-bouri-se-i-brno-20170202.html

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací