JIMI Rugby club Vyškov

Rugby | KB Extraliga
Areál Jana Navrátila - Purkyňova 419, 682 01 Vyškov
mapa

Historii vyškovského ragby nastartoval gymnaziální profesor Miroslav Rinágl, který v roce 1952 poprvé přinesl do hodiny tělocviku ragbyovou šišku. Na ustavující schůzi Slavoje Vyškov vznikl samostatný oddíl ragby, který do soutěží postavil družstva mužů a dorostenců. V roce 1960 muži postoupili do ligy, ale o rok později sestoupili, za dva roky se tam zase vrátili.

V roce 1969 vybojovali vyškovští ragbisté první seniorkou medaili, a to bronzovou. Za pět let, když už junioři vlastnili pět titulů, získali první mistrovskou trofej také vyškovští muži, když v rozhodujícím zápase porazil Říčany 15:0.

V následujících letech vybojovali vyškovští ragbisté dalších třináct mistrovských pohárů, poslední v sezoně 2015/2016, když na domácím hřišti zdolali Tatru Smíchov 29:20. Přitom o pět let dřív bojovalo Jimi Vyškov v baráži o udržení extraligy. 

Zpět na seznam teamů

Novinky

Všechny novinky klubu

Nejbližší zápasy klubu

 • Sat 24.06. 14:00

  JIMI Rugby club Vyškov

  RC PRAGA PRAHA

  Areál Jana Navrátila
 • Sat 03.06. 14:00

  JIMI Rugby club Vyškov

  Tatra Smíchov

  Areál Jana Navrátila
 • Sat 14.05. 14:00

  JIMI Rugby club Vyškov

  RC Slavia Praha

  Areál Jana Navrátila
 • Sat 23.04. 00:00

  JIMI Rugby club Vyškov

  RC Sparta Praha

  Areál Jana Navrátila
Všechny zápasy klubu

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací