1. SC ZNOJMO FK

Fotbal | FORTUNA národní liga
Městský stadion v Horním parku Znojmo - 1.SC Znojmo FK, a.s. nám. Kpt. Otm. Chlupa 3259/11 669 02, Znojmo

Historie klubu je úzce spojena s dvěma kluby RH Znojmo a FC Znojmo. RH Znojmo bylo založena v roce 1953. Názvem si připisovala i návaznost na předválečnou znojemskou Rudou hvězdu, avšak za podstatně odlišných podmínek. Z počátku nebyl klub soutěžně zapojen a měřil síly jen přátelskými utkáními. Od sloučení se znojemskou Jiskrou si dal za cíl, podílet se na zvýšení sportovně-soutěžní úrovně v našem městě.

Rudá hvězda od samého začátku dokázala vždy z talentovaných nováčků sestavit poměrně silný kolektiv. Chybělo jí jediné - vlastní hřiště. Nejvlídnější útočiště nacházela ve sportovním stánku Jiskry (býv. ČAFK). To dalo podnět k jednání činovníků obou klubů o sloučení. Bylo konstatováno, že "svatba" přinese kromě potřebného materiálního zabezpečení i veřejností žádný sportovně-soutěžní vzestup.
V roce 1957 došlo ke sloučení s Jiskrou a nový oddíl je registrován pod názvem Rudá hvězda. Rázem tak vznikl ve Znojmě fotbalový gigant se třemi mužstvy dospělých a pěti mládežnickými. První mužstvo pokračovalo v rozehrané tříkolové soutěži I.B třídy ročníku 1957/58 a hned dosáhlo prvenství s pětibodovým náskokem před Poštornou a navrátilo tak městu I.A třídu.
Pod vedením trenéra Budíka se o to zasloužilo mužstvo ve složení: Grillowitzer, Matějíček, Virgler, Lecián, Máša, Petrla a Šareš z bývalé Jiskry a dále z příslušníků PS: Brachtl, Hájek, Beran, Zalužanský a Dolenský. S 22 brankami byl nejlepším střelcem Zalužanský, který později s Beranem hrávali několik sezón v pražské Slavii.

Rudá hvězda od samého začátku dokázala vždy z talentovaných nováčků sestavit poměrně silný kolektiv. Chybělo jí jediné - vlastní hřiště. Nejvlídnější útočiště nacházela ve sportovním stánku Jiskry (býv. ČAFK). To dalo podnět k jednání činovníků obou klubů o sloučení. Bylo konstatováno, že "svatba" přinese kromě potřebného materiálního zabezpečení i veřejností žádný sportovně-soutěžní vzestup.

V roce 1957 došlo ke sloučení s Jiskrou a nový oddíl je registrován pod názvem Rudá hvězda. Rázem tak vznikl ve Znojmě fotbalový gigant se třemi mužstvy dospělých a pěti mládežnickými. První mužstvo pokračovalo v rozehrané tříkolové soutěži I.B třídy ročníku 1957/58 a hned dosáhlo prvenství s pětibodovým náskokem před Poštornou a navrátilo tak městu I.A třídu.

Pod vedením trenéra Budíka se o to zasloužilo mužstvo ve složení: Grillowitzer, Matějíček, Virgler, Lecián, Máša, Petrla a Šareš z bývalé Jiskry a dále z příslušníků PS: Brachtl, Hájek, Beran, Zalužanský a Dolenský. S 22 brankami byl nejlepším střelcem Zalužanský, který později s Beranem hrávali několik sezón v pražské Slavii.

http://www.1scznojmo.cz/index.asp

Zpět na seznam teamů

Nejbližší zápasy klubu

Všechny zápasy klubu

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací