HROŠI BRNO

Baseball | Extraliga mužů

Baseballový klub Hroši Brno byl založen v roce 2003 Tomášem Ovesným. Většina hráčů do něj v tu doby přišla z Malé baseballové ligy, v rámci které proti sobě nastupovaly brněnské základní školy. Již v roce 2005 mužský tým postupuje do druhé nejvyšší soutěže – Českomoravské ligy. O dva roky pozdějí dováží kategorie žáků první mistrovský titul klubu v kategorii do dvanácti let. Přelomový je rok 2009, kdy mužský tým vyhrává Českomoravskou ligu a díky úspěšné baráží proti Tempo Titans Praha postupuje do nejvyšší tuzemské baseballové soutěže – Extraligy. Hned další rok nejen potvrzuje svoji příslušnost do této soutěže, ale postupuje do play-off. Bohužel vypadne ve čtvrtfinále, když prohraje s Expressem Brno 1:3 na zápasy.

Aź do sezóny 2015 nemá klub plnohodnotný baseballový areál. Část mládeže hraje v Komíně, zbytek mládeže a muži využívají bývalé hřiště Draků Brno v Zamilovaném hájku. To již ale nesplňuje extraligové nároky a je umístěno daleko od části města, kde se nachází členská základna klubu. Díky úsilí Tomáše Ovesného ale v roce 2013 dochází ke schválení výstavby Sportovního areálu Hroch na místě mládežnických hřišť v Brně-Komíně. V roce 2013 se poprvé kopne do země a na sezónu 2015 je již areál připraven k provozu, a to nejen pro baseball. V klubu je nově založena i softballová odnož – Cats Brno. Areál je pokřtěn v květnu 2015, když hostí All-Star game v novém formátu, ve kterém národní tým vyzve výběr ciziniců z české extraligy. Utkání má obrovský úspěch a sleduje ho několik stovek diváků.

V roce 2014 navazují Hroši Brno strategické partnerství s rakouským klubem Wiener Neustadt Diving Ducks. Díky němu mohou rakouští talentovaní hráči okusit českou extraligu. Dále dochází k široké spolupráci v mládeži, v níž získávají mladí hráči možnost odehrát utkání navíc a vyzkoušet si baseball v zahraničí. Rovněž se nám otevírá cesta na zahraniční turnaje v Rakousku.

Zpět na seznam teamů

Nejbližší zápasy klubu

Všechny zápasy klubu

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací