Zohorna o postupové trefě do finále: Puk jsem chtěl jen co nejrychleji zasunout

09.04.2017 | HC Kometa Brno | Tipsport extraliga

Jeho neuvěřitelný herní vzestup a nárůst sebevědomí pokračuje. S dvěma trefami a šesti asistencemi druhý nejproduktivnější muž hokejové Komety v play-off extraligy Hynek Zohorna ukončil v prodloužení drama šestého zápasu semifinálové série a střelou pod vyrážečku hradeckého brankáře Patrika Rybára. Zařídil vítězství 2:1 a ovládnutí série pro Kometu 4:2 na zápasy.

„Byla to asi největší dřina ze všech zápasů. Dvě třetiny jsme dotahovali stav 0:1. Všichni jsme tam položili sto procent a jsme hrozně rádi, že jsme postoupili do finále,“ prohlásil šťastný šestadvacetiletý forvard.

Před třemi lety jste rozhodl čtvrtfinále s Plzní v prodloužení. Je tato trefa intenzivnější?
Teď je to důležitější, gól nás posunul do finále. Předtím šlo o posun do semifinále. Asi je to můj zatím nejdůležitější gól v kariéře. To celé mi dojde asi později.

Jak vypadá vaše ideální oslava postupu do finále?
Dám si pivko, nejlépe Chotěboř. (smích)

A po vypjaté sérii přijde na řadu opět výlet na ryby?
Uvidím, jak budeme mít teď dlouhé volno. S Martinem Dočekalem a dalšími kluky zas určitě zavítáme na ryby.

V prodloužení jste měli tři velké šance, věřili jste si, že to dopadne?

Měli jsme i tři přesilovky, které jsme nevyužili. Hradec byl pod tlakem. Pak rozhodl takový odraz, co se ke mně od brankáře, jen jsem zasunul pod vyrážečku.

Byli jste svázaní první dvě třetiny, kdy jste prohrávali a čekali na vstřelený gól?
Neřekl bych svázaní, ale jednoduchost při zakončování nám tam chyběla. Chtěli jsme Rybára hlavně zasypat co nejvíc střelami v přesilovkách. Chytal dobře, opravdu Hradec podržel.

Radil vám někdo jak na něj?
Trenéři gólmanů nám říkali, ať mu to střílíme kolem lapačky a vyrážečky a všechno nahoru.

Střílel jste tedy v prodloužení cíleně pod vyrážečku?
Ani jsem to tak zprvu nechtěl. Chtěl jsem to jen zasunout, protože za mnou dotírali hráči a puk stál na hraně. Asi by chvilku trvalo než bych si ho položil na led. Nakonec jsem vystřelil a je to tam. (úsměv)

Přestávka před prodloužením byla delší. Byl to nějaký problém?
Spíš nám to možná pomohlo. Měli jsme třeba víc sil. Čekalo se na nového rozhodčího, když ten zraněný jel do nemocnice. (čárový sudí Tomáš Brejcha měl po pádu na led otřes mozku – pozn. red.) Chtěli jsme ale na led co nejdřív.

Vše o postupovém utkání si přečete v pondělním tištěném Brněnském deníku Rovnost

Vyhecovala vás v prodloužení i situace, po které zůstal otřesený Ondřej Němec ležet na ledě?
Byly to tři sekundy, co Ondra vystřelil puk. Od Köhlera to byl faul, měl dostat do konce zápasu. Teď budeme doufat, že bude Ondra v pohodě na finále.

Byl problém i s viditelností poté, co na moment zhasla ve třetí třetině světla?
Čekali jsme až se víc rozsvítí. Bylo tam větší šero, poznali jsme to, než se žárovky nastartovaly.

Z mládí jste ale zvyklí ne?
To je jasné, hrávali jsme od rána do večera. (smích)

Budete hodně sledovat na koho narazíte ve finále?
Určitě. Kdybychom doma začínali s Chomutovem asi to bude lepší, ale teď musíme čekat, jak to dopadne. Asi nám nevadí ani Liberec.

Je tým nejlepší z těch tří dosavadních finále, že mohl by ho do třetice zvládnout?
Ani nemyslím na to, že jsme dvakrát ve finále prohráli. Teď je pravda, že máme jiný tým, zkušenější.

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.