Zbrojovku srazily v záchranářském souboji důraz a standardky

28.04.2017 | FC Zbrojovka Brno | Synot Liga

Místo, aby se zápasem uklidnili, ocitli se po něm pod mnohem větším tlakem. Brněnští fotbalisté včera v 26. kole první ligy padli 0:3 v Jihlavě a jejich záchrana v nejvyšší soutěži není vůbec jasná. V neúplné tabulce sice Zbrojovka zůstala dvanáctá a dál drží pětibodový náskok na sestupové pozice, ale mohla být daleko klidnější. „Je ohromná ostuda prohrát v Jihlavě 0:3, za celé jaro jsme nehráli tak špatně v defenzivě," utrousil brněnský stratég Svatopluk Habanec.

Vysočina se pátou výhrou v sezoně odpoutala z poslední pozice tabulky a po pražské Spartě si na domácím trávníku smlsla na dalším protivníkovi. „Tři body nás těší, ale uvidíme až po posledním kole, zda to bude stačit na záchranu," krotil jihlavský kouč Josef Jinoch euforii.

Domácí pod novým trenérským vedením podobně jako minule se Spartou vytasili svůj nový trumf – branku v úvodu druhého poločasu. V padesáté minutě se po rohu Lukáše Vaculíka prosadil exbrněnský Lukáš Zoubele.

Zajímavá hra z první půle, kdy velké šance pálili především domácí, se po první brance vytratila. Zbrojováci znervózněli a nebyli schopní ohrozit branku domácích, domácí trpělivě bránili svůj náskok a vyráželi vpřed do rychlých brejků. „Škoda, že jsme neproměnili dvě vyložené šance v prvním poločase. Mohli jsme mít klid dřív," poznamenal Jinoch.

Po jednom z rychlých domácích kontrů rozehrál přímý kop opět Vaculík, na jeho další parádní centr si naběhl Jakub Fulnek a ve skluzu uklidil míč k pravé tyči. „Cloumá mnou obrovské zklamání. Nečekal jsem takový přístup našich hráčů k zápasu. Zaráží mě především to, jak jsme prohrávali osobní souboje," lamentoval Habanec.

Teprve po druhém úderu trefili Brňané poprvé prostor jihlavské branky, jenže pokus Tomáše Jablonského domácího gólmana nemohl vyděsit. Víc už hostující nájezdníci nedokázali vymyslet.

V euforii dohrávající domácí poté v samém závěru ještě stvrdili po Fulnekově akci a zakončení Davise Ikauniekse do prázdné branky svoji dominanci v zápase.

Brněnský tým čeká v závěrečných čtyřech duelech první ligy těžká záchranářská práce. Příští neděli hostí nepříjemný Zlín, pak Brňany čeká veledůležitý souboj na hřišti Příbrami, která se také pere o záchranu. Ligu Zbrojovka zakončí dvěma střetnutími s těžkými soky – Plzní a pražskou Slavií.

JIHLAVA – BRNO 3:0

Góly: 50. Zoubele, 75. Fulnek, 89. Ikaunieks

Rozhodčí: Orel – Blažej, Hrabovský

ŽK: Polák (Brno)

Diváci: 2 249

Poločas: 0:0

Jihlava: Rakovan – Tlustý, Štěpánek, Krejčí, Urdinov – Zoubele, Vaculík (84. Batioja) - Fulnek, Ikaunieks (90.+1 Rosa), Popovič – Rabušic (72. Dvořák)

Brno: Melichárek – Šural, Pavlík, Kijanskas, Jablonský - Polák, Zavadil – Ashiru (63. Lutonský), Tašči, Přichystal - Řezníček

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.