Zbrojovku na domácím hřišti složil třígólový kat Mebrahtu z Mladé Boleslavi

22.04.2017 | FC Zbrojovka Brno | Synot Liga

Brno /FOTOGALERIE/ – Tři góly za pět minut rozsekly utkání 25. kola nejvyšší soutěže. Fotbalisté Zbrojovky v něm podlehli na domácím trávníku Mladé Boleslavi 2:3 a v tabulce zůstávají na dvanácté příčce.

První poločas skončil 1:1, když skóre po čtvrthodině otevřel z úhlu Jakub Přichystal. „Dal jsem ránu nahoru, gólman už s tím nemohl nic dělat,“ popsal situaci Přichystal. Jenže třináct minut nato otevřel svůj brankový účet hostující Golgol Mebrahtu.

Zápas se zlomil v 58. minutě, kdy brněnský obránce Tomáš Jablonský patrně přidržel v pokutovém území Petra Mareše a sudí Petr Ardeleánu nařídil penaltu, kterou s přehledem proměnil Mebrahtu. Za tři minuty si vykoledoval standardní situaci těsně před hostující šestnáctkou Pavel Zavadil a míč poslal neomylně do levého horního růžku – 2:2.

Jenže neuplynuly ani dvě minuty a Mladá Boleslav opět vedla. Po centru z levé strany se k odraženému balonu dostal zase Mebrahtu, který jej napálil do sítě a zkompletoval hattrick. „Třetí gól beru na sebe, měl jsem ten balon odhlavičkovat,“ kál se brněnský stoper

Zbrojovka si po předchozí domácí výhře s Jabloncem 2:0 mohla definitivně pojistit záchranu, takhle ji v pátek čeká záchranářská bitva na hřišti předposlední Jihlavy, která na Brno ztrácí šest bodů. „Ukázalo se v minulých zápasech, že mužstvo má velkou sílu, když nastupuje pravidelná sestava. Bohužel vinou nucených změn náš výkon nebyl takový, proto jsme prohráli. Hluchých momentů bylo tentokrát dost, Boleslav je silná hráčsky i herně, o čemž svědčí to, kdo zůstal na lavičce. Náš výkon je pro mě trochu zklamání po minulých duelech,“ pronesl brněnský kouč Svatopluk Habanec, který vedle vykartovaných Jakubů Řezníčka se Šuralem postrádal také Jana Poláka, jemuž po šlapáku na tréninku bolestivě otekl palec.

Nejlepší hráč utkání, australský útočník Mebrahtu, nastoupil po zranění na jaře poprvé v základní sestavě Mladé Boleslavi. „Postupně jsme ho v zápasech zatěžovali, teď přišel čas dát ho tam od začátku. Má jinou pohybovou kulturu než naši hráči, výborný timing v šestnáctce, kde si umí najít balon a dát gól, což dokázal ve všech činnostech. Penaltu kopal, protože si vezme balon do ruky a nikoho se neptá. Kdyby ji nedal, asi bychom se bavili jinak, ale jsem rád, že to vzal na sebe a proměnil,“ sdělil hostující kouč Martin Svědík.

FC Zbrojovka Brno – FK Mladá Boleslav 2:3 (1:1)

Branky: 16. Přichystal, 63. Zavadil – 29. Mebrahtu, 60. Mebrahtu (pen.), 65. Mebrahtu.
Rozhodčí: Ardeleánu – Koval, Arnošt. Žluté karty: 40. Vraštil, 56. Kijanskas, 59. T. Jablonský – 90. Keresteš. Diváci: 2918
Zbrojovka Brno: Melichárek – Vraštil (82. Rybička), Pavlík, Kijanskas, T. Jablonský – R. Buchta (75. Litsingi), Zavadil – Ashiru, Krejčí (67. Lutonský), Přichystal – Tašči.
Mladá Boleslav: Vejmola – Jánoš, Da Silva, Stronati, Keresteš – Takács, Mareš – Nečas (82. Magera), Přikryl, Fleišman (76. J. Kysela) – Mebrahtu (85. Čmovš).

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.