Zbrojovka zvládla generálku, střelecky jí vyšel úvod duelu s Kayserisporem

21.07.2017 | FC Zbrojovka Brno | Synot Liga

Tureckého soupeře nachytali brněnští fotbalisté hned v úvodu utkání. Kayserisporu zasadila Zbrojovka dva údery za devět minut a na soustředění v rakouském Kaprunu si po vítězství 2:1 připsala úspěšnou prvoligovou generálku.

Až ve druhé minutě otevřel skóre dorážkou Milan Lutonský, za sedm minut se už potřetí v přípravě trefila plzeňská posila Miloš Kratochvíl, stejně jako Lutonský se prosadil hlavou. Dvacet minut před koncem patnáctý celek uplynulého ročníku nejvyšší turecké soutěže snížil z pokutového kopu zásluhou rumunského reprezentanta Cristiana Sapunara,

Zbrojovka výhrou napravila dojem z předchozí prohry 0:1 s německým týmem Fortuna Düsseldorf.

Nový ročník nejvyšší české soutěže zahájí brněnský celek příští pátek od šesti hodin večer na domácím stadionu, když přivítá nováčka Baník Ostrava.

Kayserispor - Zbrojovka Brno 1:2 (0:2)

Branky: 71. Sapunaru (pen.) – 2. Lutonský, 9. Kratochvíl

ŽK: 56. Lutonský, 78. Melichárek, 82. Krejčí (Brno)

Brno: Melichárek (80. Halouska) – Šural, Pavlík, Kijanskas, Jablonský(79. Jovanovič) – Polák – Pilík (75. Sedlák), Kratochvíl (75. Krejčí) – Fortes (61. Přichystal), Koné, Lutonský (61. Ashiru)

Autor: Jaroslav Kára

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.