Zbrojovka ztrácela v Příbrami, k vítěznému obratu zavelel brněnský kapitán

13.05.2017 | FC Zbrojovka Brno | Synot Liga

Fotbalisté brněnské Zbrojovky vezou z Příbrami všechny tři body. V sobotním zápase porazili soupeře ze dna prvoligové tabulky 3:2.

Příbram v utkání 28. kola živila poslední naději na záchranu. V prvním poločase se hrál vyrovnaný fotbal, v němž si více šancí vytvořili domácí. V 19. minutě je dostal do vedení povedeným trestným kopem Tomáš Pilík a zdálo se, že Příbramští vykročí za ziskem tří bodů.

Jenomže sedm minut před přestávkou se k trestnému kopu na druhé straně postavil kapitán Zbrojovky Pavel Zavadil a ani on nedal brankáři šanci.

Po změně stran už drželi taktovku Brňané a zaslouženě výsledek otočili. Za vítězstvím vykročili góly Lutonského a Řezníčka.

Příbram pak už stihla pouze v nastaveném čase snížit, když se parádně trefil druhý z bratrů Pilíků Pavel. "Do utkání jsme vstoupili dobře, ale, bohužel, přišlo vyrovnání, které nás herně srazilo dolů. Pak už jsme se do tempa nedostali. Bylo vidět, že nervozita byla veliká. Utkání jsme nezvládli," hodnotil zápas příbramský trenér Kamil Tobiáš.

"Příbram byla pětadvacet minut lepší, zaslouženě vedla, do kolen je ale srazil náš gól na 1:1. Trošku jsem čekal ve druhé půli smršť, nachystali jsme se na soubojové situace, slušně jsme vyřešili dva brejky a vstřelili dvě branky, což rozhodlo. Pěkná střela pak v závěru ještě přinesla drama, ale pak už domácí neměli mnoho času a my výhru udrželi," uvedl na pozápasové tiskovce brněnský kouč Svatopluk Habanec.

Aby Příbram nesestoupila do druhé ligy, musí za týden vyhrát v Jihlavě. Brno získalo jistotu záchrany a dvě kola před koncem soutěže je v tabulce na jedenácté příčce.

Příbram - Brno 2:3 (1:1)

Branky: 19. T. Pilík, 90. P. Pilík – 38. Zavadil, 67. Lutonský, 76. Řezníček.

1.FK Příbram: Hruška – Kvída (71. Kacafírek), Chaluš, Jiránek, Divíšek – Suchan (66. Kukec), Tregler – Bazal (79. P. Pilík), Rezek, T. Pilík – Linhart.
FC Zbrojovka Brno: Melichárek – Vraštil, Pavlík, Kijanskas, Lutonský (80. Litsingi) – Jakub Šural, Zavadil (C), Tašči, Sedlák, Přichystal (89. T. Jablonský) – Řezníček.
Rozhodčí: Franěk – Nádvorník, Paták

Autor: Jan Hájek

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.