Zbrojovka se přiblížila jisté záchraně, Zlínu dala dvě branky

07.05.2017 | FC Zbrojovka Brno | Synot Liga

Fotbalisté Zbrojovky zvládli důležité domácí utkání 26. kola nejvyšší soutěže a zdolali Zlín 2:0.

Zbrojovce tři kola před koncem patří stále dvanácté místo, ale má osmibodový náskok na sestupové pozice, které po posledních prohrách stále patří Hradci Králové a Jihlavě. „Jednoznačně jsme si v klubu ulevili, protože tento zápas byl nesmírně těžký, prožili jsme deset dní nervozity od zápasu s Jihlavou. Vyhráli jsme, máme tři body, to je asi nejpodstatnější ze zápasu. Pomohli nám výsledky týmu okolo a jistota záchrany se hodně přibližuje reálu," ulevil si brněnský kouč Svatopluk Habanec.

V základní sestavě Zbrojovky se neobjevil obránce Tomáš Jablonský, který nebyl ani na lavičce náhradníků. Jeho místo zaujal na levém kraji defenzivní řady Lukáš Vraštil. Pouze na střídačce pak začali utkání ofenzivní fotbalisté Musefiu Ashiru s Borisem Taščim, přednost dostali štítový záložník Ladislav Krejčí a křídelník Milan Lutonský.

V první půli měli brněnští fotbalisté míč víc na kopačkách, jenže k žádné vážnější příležitosti se nedostali. Přímý kop Pavla Zavadila z nebezpečné pozice zamířil jen do klubka hráčů. V úplném závěru první půle se domácí celek poměrně nečekaně ujal vedení. Po rohovém kopu se prosadil Jakub Řezníček, po jehož zásahu se míč doplazil do branky.

Po přestávce už se děly věci. Zbrojovka vlétla na hřiště nabuzená se snahou navýšit vedení a tlačila se do příležitostí. V 67. minutě brněnský celek odskočil o dvě branky. Přesný centr Zavadila našel nejvýš stopera Petra Pavlíka, jehož ránu jen ztlumil zlínský gólman Milan Švenger. Přestože sudí chvilku váhali, rozhodli, že míč přešel brankovou čáru. „Neviděl jsem to, protože jsem zavřel oči, nebyl jsem si stoprocentně jistý. Nejdřív jsem se podíval na pomezního, ten zůstal stát, potom ale hlavní ukázal naštěstí na středový kruh," radoval se Pavlík, který vstřelil první branku v nejvyšší české soutěži.

Za tři minuty rozhodčí Kartel Hrubeš zapískal faul na druhé straně a všichni aktéři očekávali pokutový kop, jenže sudí po poradě s asistentem nařídil přímý kop, při kterém se vyznamenal domácím gólman Dušan Melichárek. Víc už se v utkání nestalo. „Prohráli jsme svým nedůrazem ve vlastním vápně, tam nás domácí předčil a dali dvě branky, my jsme měli situace, ale nejsme na správném místě, když tam dáme balony. Nemáme klasické útočníky, rozdíl je v tom, že hrajeme a gól nedáme," litoval zlínský kouč Bohumil Páník.

Zbrojovka Brno – Fastav Zlín 2:0 (1:0)

Branky: 45. J. Řezníček, 67. P. Pavlík

Rozhodčí: K. Hrubeš - J. Kříž, M. Flimmel

Žluté karty: 56. J. Polák – 68. Z. Gajič

Diváci: 4 418

Brno: D. Melichárek - J. Šural, P. Pavlík, T. Kijanskas, L. Vraštil - J. Přichystal (89. J. Sedlák), P. Zavadil, L. Krejčí (B. Tašči), J. Polák, M. Lutonský (63. M. Ashiru) - J. Řezníček

Zlín: M. Švenger - M. Kopečný, J. Jugas, Z. Gajič, R. Matejov (63. O. Bačo) - R. Bartolomeu (80. Š. Chwaszcz), J. Hnaníček, I. Traoré, D. Štípek (66. A. Fantiš) - V. Vukadinovič, L. Holík

Autor: Jaroslav Kára

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.