Zápas doma zvládneme a postoupíme, věří brankář Čiliak

07.04.2017 | HC Kometa Brno | Tipsport extraliga

Brno - Hokejisté Brna jsou krok od postupu do finále extraligy a velkou zásluhu na tom má brankář Marek Čiliak. V dosavadních pěti zápasech proti Hradci Králové udržel třikrát čisté konto a ze hry inkasoval jen čtyři branky. Účast v boji o titul si může Kometa zajistit v sobotu v domácím prostředí a sedmadvacetiletý slovenský gólman věří, že to tým zvládne.

"Musíme se na sobotu připravit. Poslední krok bývá nejtěžší, ale my teď nemůžeme nic vypustit. Máme vše ve svých rukách. Připravíme se a musíme to zvládnout," řekl Čiliak po čtvrteční výhře 3:1 na ledě Hradce Králové, po které získalo Brno mečbol.

Odchovanec Zvolena na východě Čech inkasoval gól ze hry po 164 minutách. V předchozích dvou zápasech udržel z pohledu statistik čisté konto, i když čtvrtý duel série Hradec vyhrál 1:0 po samostatných nájezdech.

"Sérii bez gólu jsem neřešil. Ani nevím, v kolikáté minutě jsem dostal branku a kolik minut jsem tak odchytal bez gólu. Není to důležité. Hlavní je, že jsme vyhráli 3:1. Jak hrajeme v obraně, je super," ocenil Čiliak defenzivní činnost celého týmu.

Kometa totiž po většinu zatím posledního zápasu soupeře přehrávala a nepouštěla Mountfield do šancí. "Hradec neměl takový tlak. Ve druhé třetině i ve třetí jsem byl tak do desáté minuty studený. Skoro nic neměli. Až pak nás začali tlačit," uvedl Čiliak. "Nevím, zda jim docházejí síly. My jsme ale perfektně bránili. Co předvádíme v obranném pásmu je neskutečné," podotkl.

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.