Za obhajobou bronzu. Loni americká, letos volí Královo Pole brazilskou cestu

24.08.2017 | KP BRNO | ŽBL

S kádrem obměněným téměř ze dvou třetin vyrazí volejbalistky Králova Pole za obhajobou bronzových extraligových medailí z minulé sezony. „Styl hry bude jiný než dosud. V loňském roce tým produkoval řadu chyb v mezihře a přihrávce a nebyl úplně stabilní. Doufám, že tohle se změní a že dokážeme konkurovat těm nejsilnějším extraligovým celkům právě novým stylem hry,“ hlásil trenér týmu Marek Rojko.

Z loňských opor nepokračuje v kariéře Michaela Doležalová, odešly Vendula Měrková, Erika Salanciová, Barbora Koseková, Jenna Pottsová, Amanda Brownová či Lucie Polášková. Přišly naopak slovenská nahrávačka Ivana Zburová a univerzálka Nikola Pišteláková či brazilské smečařky Flavia Assisová a Nayara Ferreirová. „Vydali jsme se jihoamerickou cestou doplněnou o hráčky, které osobně znám,“ nastínil Rojko.

Z pražského Olympu se do Brna vrací blokařka Klára Vyklická. „V Králově Poli jsem hrála víc jak deset let, prošla jsem od přípravky přes žákyně až do žen, takže ano: klub považuji za svůj mateřský. Těším se a jsem i hrozně zvědavá, za dva roky, co jsem v Brně nebyla, se toho hodně změnilo,“ povídala Vyklická, která momentálně reprezentuje Českou republiku na letní univerziádě.

Po konci kariéry Doležalové, jež se přesunula do role týmové manažerky, připadne důležitý post libera do rukou Nikoly Vaňkové. Devatenáctiletá hráčka jej už ale v letní reprezentační sezoně zastávala i v seniorském národním týmu. „Po odchodu Míši Doležalové jsme věděli už půl roku dopředu, že ji na pozici libera připravíme. Bude to její první vážná sezona v dospělé kategorii, reprezentace jí může jen pomoct,“ domníval se Rojko.

Od začátku srpna se družstvo věnuje nabírání kondice pod vedením Davida Neruda. Od poloviny září jej čekají první přípravná utkání. „Očekávám okolo dvanácti až patnácti přípravných utkání. Snažili jsme se za soupeře sehnat jen silná družstva, případně týmy lepšího průměru. Pojedeme do Německa, do Polska, chceme zjistit, jak budou naše hráčky hrát pod tlakem, a prověřit naši hru, co nejlépe to půjde,“ plánoval slovenský stratég.

Extraligu odstartuje Královo Pole 14. října na palubovce nováčka Dukly Liberec.

Autor: Martin Vymyslický
Zdroj: http://brnensky.denik.cz/ostatni_region/za-obhajobou-bronzu-loni-americka-letos-voli-kralovo-pole-brazilskou-cestu-20170824.html

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací