Výzva ragbistů Dragonu? Překročit kouzlo domácí klece

14.05.2016 | Dragon Rugby Club Brno | KB Extraliga

Po podzimu se zdálo, že je tentokrát záchranářské práce minou. Ragbisté brněnského Dragonu po první části extraligy okupovali šestou příčku tabulky a pomýšleli na pozice před nimi. Jenže i když na jaře nic výrazně nepokazili, pražská Sparta předvedla mocné povstání ze sedmé pozice a v tabulce je předskočila. Brňanům tak před sobotním posledním kolem patří předposlední příčka a pokud se chtějí vyhnout baráži o udržení, musejí porazit první pražskou Pragu na jejím hřišti.


„Soupeř je nejlepší český tým posledních dvou tří let. Musíme zmobilizovat síly a zvýšit si sebevědomí. Chceme ukázat, že náš tým má větší potenciál, než ukazuje tabulka," burcuje brněnský kouč Daniel Beneš.

Před závěrečným dějstvím extraligy ztrácí Dragon na šestou Slavii čtyři body. Pokud ji chce předstihnout, musí v sobotu bezpodmínečně vyhrát za pět bodů a k tomu spoléhat, že zaváhá ve Vyškově. „Nad baráží nikdo z nás moc nepřemýšlí. Proti Pragovce si dáváme šance na úspěch, i když je favorit soupeř. Pokusíme se hrát náš systém, který máme natrénovaný a nepodřídit se soupeřově hře," hlásí brněnský mlynář Daniel Sedlák.

Pokud brněnský tým neunikne z barážových pozic, možná to nebude nic znamenat. Ještě není totiž jasné, zda některý z prvoligových týmů projeví zájem o nejvyšší soutěž. „Na případnou baráž připadá v úvahu Olomouc nebo Přelouč. Ale rozdíl mezi extraligou a první ligou je velký, na což v minulosti už nějaké týmy doplatily. Nevím, zda se někdo do extraligy pohrne," potvrzuje Beneš.

Jeho svěřenci si cestu za lepšími pozicemi zkomplikovali hned v úvodním jarním kole, kdy na domácím hřišti podlehli pražské Spartě, která v tabulce po podzimu figurovala za nimi. „Šlo o zápas jara, který se lámal v posledních minutách. Výhra nám proklouzla mezi prsty," připomíná kouč porážku 20:24.

Pak doma trochu překvapivě porazili Slavii i poslední Petrovice. „Zvedli jsme se, kluci zaslouží za výkony pochvalu. Proti Slavii jsme ukázali, že můžeme pomýšlet na vyšší patra tabulky," říká Beneš.

Jenže Dragon musí přidat na venkovních hřištích, kde se mu dlouhodobě nedaří. „Právě s tím chceme bojovat i teď na Pragovce. V naší cacovické kleci jsme schopní potrápit kohokoli, ale venku na lepší soupeře neumíme. Je to výzva do budoucna," dodává trenér.

Zápas v Praze začíná v sobotu ve dvě hodiny odpoledne.

Zdroj: http://brnensky.denik.cz/ostatni_region/vyzva-ragbistu-dragonu-prekrocit-kouzlo-domaci-klece-20160514.html

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací