Volejbalová extraliga pro oba? Boulovi zvolili Brno

07.07.2017 | Volejbalový klub KP Brno | UNIQA Extraliga žen

Elitní volejbalový pár míří do Brna. Nejvyšší soutěž si v druhém největším městě České republiky nadcházející sezonu zahrají manželé Boulovi. Volejbal Brno posílí nahrávač Ondřej Boula a dres Králova Pole zase oblékne Kristýna Boulová, kterou si řada fanoušků pamatuje ještě s příjmením Pastulová. „Chtěli jsme hrát s manželem ve stejném městě a na výběr moc není. Možná ještě Liberec, který bude mít letos v extralize nově i ženy,“ říká jedenatřicetiletá blokařka.

Volejbalový pár strávil poslední roky ve švýcarském Lucernu, kde Ondřej trénoval a Kristýna se úspěšně vrátila do vrcholového sportu po mateřské. „Ve Švýcarsku nám bylo moc dobře. Je škoda, že odcházíme, pracovní povolení máme ještě na dva roky. Jenže kvůli rodině jsme už chtěli domů. Babičky to k nám nyní budou mít mnohem blíž,“ zdůvodňuje Boulová.

Matka dvouletého syna Štěpána se zatím připravuje individuálně, příprava s týmem startuje 1. srpna. „Po mateřské jsem byla příjemně překvapená, jak jsem se vrátila. Tělo bylo na námahu za léta sportu zvyklé, navíc u dítěte se ženská naběhá. Teď však půjde o další level,“ usmívá se volejbalová světoběžnice.

Vedle Švýcarska si zahrála i v Rusku, Ázerbájdžánu, Itálii nebo Rakousku. „Finančně zajímavá byla angažmá v Rusku a Ázerbájdžánu, nejlíp se však žilo v Itálii,“ vzpomíná vytáhlá hráčka, která se s českou reprezentací zúčastnila světových i evropských šampionátů.

Třetí celek uplynulého extraligového ročníku mohutně posiluje. Vedle Boulové se v Králově Poli představí třeba i dvě Brazilky a dvě Slovenky. „Vedení klubu mi naznačilo, že ambice jsou nejvyšší. Vždy chci někam postoupit. Loni hrálo Brno o třetí pozici, letos bych ráda finále,“ vyhlíží Boulová.

Kristýna BoulováNarozena: 22. října 1985 (31 let) v Litoměřicích
Výška: 197 centimetrů
Post: blokařka
Předchozí angažmá: 
2016–2017 Lucern (Švýcarsko), 2013–2014 Chara-Marin (Rusko), 2012–2013 Consilina (Itálie), 2011–2012 Baku (Ázerbájdžán), 2010–2011 Přerov, 2007–2010 Schwechat (Rakousko), 2003–2007 Olymp Praha

Autor: Jan Pařík
Zdroj: http://brnensky.denik.cz/ostatni_region/volejbalova-extraliga-pro-oba-boulovi-zvolili-brno-20170707.html

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací