Volejbalistky Králova Pole přivedl k senzačnímu bronzu Rojko i výkony za hranou

04.05.2017 | Volejbalový klub KP Brno | UNIQA Extraliga žen

Sezona byla plná výkyvů, přesto se do kronik zapíše bronzovým písmem. Volejbalistky Králova Pole završily extraligový ročník úspěšným bojem o třetí místo s Ostravou, kterou porazily 2:1 na zápasy. „Ukázalo se, že když naše družstvo hrálo na hraně možností, nebo i trochu za hranou, dokázalo Ostravu překonat," těšil prezidenta klubu Richarda Wiesnera triumf nad favoritem.

Medailový nástup tak zažívá hned při své první sezoně na lavičce Králova Pole slovenský stratég Marek Rojko. „Pro Brno je to za poslední roky ten nejsenzačnější výsledek. V klubu nastaly velké změny, nastavili jsme nové projekty a společnými silami jsme překročili náš velký společný cíl probojovat se do horní čtyřky extraligy až k medaili,“ radoval se Rojko.

Kouč slovenské reprezentace zužitkoval v Králově Poli i dva roky zkušenostíz německé bundesligy, kde vedl Cáchy. „Měli jsme tu velmi dobré trenéry, volejbalové odborníky. On pojímá vedení šířeji, snaží se družstvu vtisknout profesionalismus, který sport potřebuje,“ ocenil Wiesner.

BRONZOVÉ LOUČENÍ

Středeční vítězství 3:2 v Ostravě a zisk bronzových medailí připravily ideální scénář pro loučení s kariérou i brněnské kapitánce Michaele Doležalové. „Moc gratuluji mému týmu k tak obrovskému úspěchu, protože na začátku sezony ho nikdo nečekal,“ těšilo dvaatřicetiletou volejbalistku s medailí na krku.

Do příští sezony už Královo Pole vyběhne bez ní, ale opět s vysokými cíli. „Z extraligy v tomto roce získáme i nějaké prize money, doufáme, že je efektivně využijeme tak, aby družstvo bylo zase silnější. Dbáme ale na to, aby prostor dostávaly i mladé hráčky,“ nastínil Wiesner.

Autor: Martin Vymyslický


Zdroj: http://brnensky.denik.cz/ostatni_region/volejbalistky-kralova-pole-privedl-k-senzacnimu-bronzu-rojko-i-vykony-za-hranou-20170504.html

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací