Ukončí pětileté čekání? Královopolské volejbalistky útočí na extraligový bronz

28.04.2017 | Volejbalový klub KP Brno | UNIQA Extraliga žen

Už pět sezon trvá medailový půst královopolských volejbalistek v domácí extralize. Pětinásobné české mistryně naposledy urvaly cenný kov v sezoně 2010/2011, kdy slavily bronz. O medaili stejné hodnoty usiluje brněnský celek i letos, kdy se v sérii o třetí místo porve s Ostravou. „Soupeř je favorit, ale chceme se s tím poprat," hlásí prezident královopolského celku Richard Wiesner.

Série se oproti čtvrtfinále a semifinále hraje pouze na dva vítězné duely. Je tak jasné, že Královo Pole v pondělí od šesti hodin večer čeká poslední domácí zápas sezony, po kterém v případě sobotní výhry v Ostravě může slavit. „Poslední domácí utkání chceme vyhrát. Pro klub, pro lidi, co nás celý rok podporují a pro všechnu tu dřinu, kterou máme za sebou,“ burcuje tým kapitánka Michaela Doležalová, která se po skončení série rozloučí s aktivní kariérou.

Brňanky v semifinále příliš nepotrápily favorizovaný Prostějov, se kterým padly 0:3 na zápasy. Ve druhé dvojici Ostrava nestačila na Olomouc 1:3.. „Vzhledem k výkonnosti a vývoji sezony je Ostrava favorit, ale pokud zopakujeme výkony ze čtvrtfinále proti Olympu, můžeme ostravskému celku konkurovat. Rozhodne jenom týmový přístup,“ tvrdí brněnský trenér Marek Rojko.

Ambasadoremposledního domácího utkání Volejbalový Klub Královo Pole v této sezoně je Petr Švancara. Co vzkazuje před bojem o bronz? 

V letošní sezoně je bilance nadcházejících soupeřů nerozhodná, Královo Pole hned v prvním kole porazilo Ostravu na její palubovce 3:1, na začátku prosince doma padlo v tie-breaku 2:3. „Oba zápasy byly vyrovnané. S Ostravou se vždycky jedná o extrémně bojovné a vyhecované duely, teď to bude stejné,“ očekává Doležalová.

Bez ohledu na výsledek bitvy o třetí příčku v konečném pořadí považují v Králově Poli sezonu za úspěšnou. Po příchodu kouče Rojka a několika zahraničních posil se týmu oproti loňské sezoně podařilo probojovat mezi nejlepší čtyři celky extraligy. „Chtěli jsme být ve hře až do úplného konce sezony. Potkaly nás výkyvy, ale teď je naše touha opět získat medaili,“ potvrzuje Wiesner, jehož klub přijdou v pondělí podpořit i bývalý fotbalista Petr Švancara či hokejista mistrovské Komety Brno Tomáš Vincour.

Série o 3. místo
Termíny:
Sobota, 17.00: Ostrava – KP Brno (1. zápas)
Pondělí, 18.00: KP Brno – Ostrava (2. zápas)
Středa, 19.00: Ostrava – KP Brno (případný 3. zápas)


Zdroj: http://brnensky.denik.cz/ostatni_region/ukonci-petilete-cekani-kralovopolske-volejbalistky-utoci-na-extraligovy-bronz-20170428.html

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací