09.05.2017 | Městský nohejbalový klub Modřice | WITTE Automotive Extraliga mužů

K duelu s pražskými Čakovicemi jsme nastoupili bez Rosenberka a Topinky, s uzdraveným

Bertkem a fluktuantem Spoustou.

Začali jsme dobře. Pelikán s Pospíšilem hostující dvojku k ničemu nepustili a jasně zvítězili.

Naše druhá dvojka bojovala, urvala druhý set. Bohužel ve třetím setu jsme začínali na servisu

a protože se hrálo bod za bod, nejtěsnějším poměrem jsme podlehli. I ve trojicích se body

dělily. První trojka v pohodovém tempu přinesla na náš účet druhý bod. V zápase druhých

trojic jsme po hladce prohraném prvním setu, ve druhém zabojovali, navíc hosté hodně

chybovali a dokázali jsme srovnat. V rozhodující sadě jsme ovšem už neuhráli ani bod, kdy

největší problém nám dělal Kučera svým blokem. V souboji vložených dvojic jsme se trápili

na útoku. Ve druhém setu jsme dokázali srovnat na devítky, ale při nich Macurek

nekompromisně klepákem rozhodl. V singlu Müller odevzdal velmi snadno Kalousovi první

set. Od druhého setu se zlepšil, vyhrál jej a ve třetím dokázal dostat stav na 9:9. Při něm

bohužel svůj smečovaný servis poslal za hřiště. V první odvetě trojic jsme po vyrovnaném

úvodu přebrali otěže tohoto zápasu a snížili celkový stav utkání na 3:4. Ve druhém zápase

trojic jsme nenašli na hosty účinnou zbraň a snadno jsme odevzdali další bod. První odveta

dvojic opět vyzněla v náš prospěch, ovšem kýžený bod jsme nakonec získat nedokázali,

protože ani na čtvrtý pokus se naše druhá sestava prosadit nedokázala.

Výsledky jednotlivých zápasů:

Pelikán, Pospíšil – Pachman, Chadim J. 2:0 (10:7, 10:4) – 1:0

Müller, Pavelka – Kalous, Kučera 1:2 (6:10, 10:7, 9:10) – 1:1

Gulda T., Pelikán, Pospíšil – Fík, Kalous J., Cibulka 2:0 (10:8, 10:5) – 2:1

Müller, Pavelka, Bertko (Spousta) – Pachman, Chadim J., Kučera 1:2 (5:10, 10:6, 5:10) –