Start extraligy: za mistrovskými Draky nechtějí zaostávat ostatní brněnské týmy

31.03.2017 | Draci Brno | Extraliga mužů

Brno – Startují už 24. sezonu a také cestu za rozšířením dvaceti extraligových titulů. Baseballisté brněnských Draků loni získali jubilejní triumf a i pro letošní ročník nejvyšší soutěže, která začíná už v pátek, jsou největší favorité. „Máme nejvyšší ambice. Dvacítka je sice hezké kulaté číslo, ale jedenadvacítka je ještě lepší," usmál se manažer nejúspěšnějšího českého týmu Arnošt Nesňal.

Hegemona českého baseballu sice opustila trojice cizinců a také trio Michal Ondráček, František Vašourek a Michael Kremláček, kteří posílili městského rivala Hrochy Brno, Draci však získali víc než adekvátní náhradu. K celku z Komárova se totiž připojila dvojice Američanů Wesley Roemer a Terrell Joyce.

Start extraligy
Účastníci: Arrows Ostrava, Cardion Hroši Brno, Draci Brno, Eagles Praha, Kotlářka Praha, Olympia Blansko, Skokani Olomouc, Technika Brno, Tempo Titans Praha, Třebíč Nuclears

Úvodní zápasy týmů z jihu Moravy:
Pátek, 19.00: Draci – Blansko
Sobota, 15.00: Technika – Hroši, 19.00: Blansko – Draci
Neděle, 15.00: Hroši – Technika

Hlavně prvně jmenovaný má patřit mezi lídry, zahrál si i v druhé nejvyšší americké soutěži. „Rival jsme si především sami sobě. Nevím, jak kluci, ale já už se dlouho nemotivuji ziskem dalšího titulu. Žene mě spíš práce s týmem a vylepšení herní výkonnosti,“ podotkl zkušený lodivod.

Vedle extraligy, která se letos rozrostla o dva týmy na deset účastníků, se jeho svěřenci představí i v druhém nejvyšším evropském poháru CEB, ze kterého první dva týmy postoupí do nejvyššího poháru. Z něj loni sestoupila Kotlářka. „Kvalitní soupeři budou francouzský vicemistr Templiers Sénart a také Eagles Praha,“ nastínil Nesňal.

Jihomoravský baseball však nejsou jen Draci. Velké ambice mají letos i v Technice a u Hrochů. Nově si extraligu zahraje také nováček z Blanska. „Letos jsme vyjeli na soustředění do Itálie, kde všichni poctivě dřeli. Cíl je skončit do čtvrtého místa. Tým na to máme. Hlavně chceme hrát vyrovnaně s Draky i Kotlářkou,“ informovala opora Techniky Martin Střítecký.

Vrchol domácí sezony představuje mistrovství Evropy hráčů do 23 let, které se za účasti šestnácti týmů uskuteční od 7. do 13. srpna. Finále se odehraje v Brně. Zápasy ve skupinách se uskuteční také v rakouském Welsu, slovenské Trnavě, Blansku a na stadionech Hrochů a Techniky.

zdroj: http://brnensky.denik.cz/ostatni_region/start-extraligy-za-mistrovskymi-draky-nechteji-zaostavat-ostatni-brnenske-tymy-20170331.html​
Zdroj: http://brnensky.denik.cz/ostatni_region/start-extraligy-za-mistrovskymi-draky-nechteji-zaostavat-ostatni-brnenske-tymy-20170331.html


Zdroj: http://brnensky.denik.cz/ostatni_region/start-extraligy-za-mistrovskymi-draky-nechteji-zaostavat-ostatni-brnenske-tymy-20170331.html

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací