Remíza v derby po pěti hodinách

14.05.2017 | Městský nohejbalový klub Modřice | WITTE Automotive Extraliga mužů

Moravské derby se začínalo hrát za krásného letního počasí, bohužel bylo dvakrát vinou

dešťových přeháněk přerušeno. My jsme nastoupili bez Rosenberka a Topinky, hostům

chyběl slovenský reprezentant Gálus.

V zápase prvních dvojic se nám vůbec nepovedl první set. Ve druhém jsme se zlepšili a

srovnali jsme. Bohužel ve třetí sadě jsme udělali opět o dvě chyby víc a hosté vedli. V duelu

druhých dvojic jsme nejtěsnějším poměrem zvládli první sadu, ve druhém jsme se v polovině

setu dostali o dva míče dopředu a vedení jsme uhájili. Zápas prvních trojic jsme v prvním setu

až nečekaně lehce získali my a čekali jsme daleko větší odpor v sadě druhé. Ten však od

Valachů nepřišel, povolili jsme jim jen čtyři míče a šli jsme do vedení. V duelu druhých trojic

nám hosté v prvním setu brzo odskočili, my jsme v koncovce stahovali náskok, nicméně už

jsme skóre nedorovnali. Ve druhém setu se na začátku hrálo vyrovnaně, ale ani druhý set jsme

nevyhráli. V souboji vložených dvojic jsme se trápili v prvním setu na útoku a podlehli jsme.

Druhý set jsme rozehráli dobře. Za stavu 4:4 bylo utkání poprvé přerušeno. Po novém začátku

přišel na hřiště místo Guldy Halva a začali jsme slibně. Hned jsme odskočili o dva míče.

Bohužel pak jsme hosty pustili do tří mečbolů. Při nch vystřídal Gulda Bertka. Dokázali jsme

srovnat na devítky, ale při nich hostující Gebel prokázal svou zkušenost. V singlu Martin

Müller bojoval, snažil se, ale bohužel na Stupáka v dresu hostí to nestačilo. Obě odvetné

trojice jsme pak zvládli s bravurou, hosty jsme naprosto s přehledem přehráli a před

závěrečnými zápasy dvojic tak byl stav vyrovnaný 4:4. V první odvetě dvojkové disciplíny

jsme několikrát neuspěli na útoku a hosté toho dokázali využít. Ve druhém setu jsme se

zlepšili, dokázali jsme několikrát chytit a srovnali jsme. Pak přišla druhá dešťová přeháňka a

utkání bylo podruhé přerušeno. Po přestávce a úpravě kurtu se hrála rozhodující sada. V ní

jsme hostům za stavu 6:6 odskočili o dva míče a bezchybným výkonem na útoku jsme dovedli

zápas do vítězného konce. Vedli jsme 5:4 a na hřišti předváděl v poslední dvojce vynikající

výkon Martin Müller. Bohužel za stavu 9:5 v náš prospěch už jsme si nepřijmuli a hosté

předvedli málo vídaný obrat. Vyhráli první set a ve druhém už jsme je bohužel nedokázali

zastavit. Utkání, které začínalo v 15 hodin, tak na svém konci ve 20:05, mělo na ukazateli dvě

pětky.

MNK SILNICE GROUP Modřice „A“ – NK CLIMAX Vsetín „A“ 5:5

Pelikán, Pospíšil – Brutovský, Stupák 1:2 (4:10, 10:8, 8:10) – 0:1

Müller, Pavelka – Chalupa, Plachý 2:0 (10:9, 10:8) – 1:1

Gulda T., Pelikán, Pospíšil – Gebel, Brutovský, Plachý 2:0 (10:5, 10:4) – 2:1

Müller, Spousta, Pavelka (Bertko) – Gargulák, Stupák, Chalupa 0:2 (8:10, 7:10) – 2:2

Gulda T., Bertko (Halva) – Gebel, Tomek 0:2 (7:10, 9:10) – 2:3

Müller – Stupák 0:2 (9:10, 8:10) – 2:4

Gulda T., Pelikán, Pospíšil - Gargulák, Stupák, Chalupa 2:0 (10:7, 10:8) – 3:4

Müller, Bertko, Pavelka – Gebel, Brutovský, Plachý 2:0 (10:7, 10:5) – 4:4

Pelikán, Pospíšil – Chalupa, Plachý (Gargulák) 2:1 (8:10, 10:6, 10:8) – 5:4

Müller, Pavelka – Brutovský, Stupák 0:2 (9:10, 8:10) – 5:5

Sety v utkání: 11:11

Rozhodčí: Matyášek, Čukan