První letošní porážka přišla v Čelákovicích

08.05.2018 | Městský nohejbalový klub Modřice | WITTE Automotive Extraliga mužů

K poslednímu utkání první poloviny základní části a také souboji prvního s druhým jsme
nastoupili bez zraněného Radka Pelikána.
V duelu prvních dvojic jsme začali velmi dobře a brzy jsme vedli 6:2. Bohužel pak jsme
několikrát neproměnili svůj útok, domácí se chytili a otočili průběh prvního setu ve svúj
prospěch. Ve druhé sadě jsme dokázali s domácími držet krok a v kocovce jsme byli
úspěšnější. V rozhodujícím setu se hrálo bod za bod a za stavu 8:7 jsme to byli my kdo
chyboval na útoku a to už domácí dvojka nepustila – 1:0. Ve druhém zápase byly oba sety
podobné a byli jsme to tentokrát my, kdo měl mírně navrch – 1:1. V zápase prvních trojic
jsme bohužel udělali chyby postupně ve všech herních činnostech a dobře hrající Kilíkova
formace to přetavila ve druhý bod pro Čelákovice – 2:1. V zápase druhých trojic se sice naše
elitní formace trápila, ale protrápila se až k těsné výhře posledním míčem rozhodujícího setu –
2:2. Zápas vložených dvojic se stal jasnou kořistí domácích a když v singlu přetlačil Kolenský
o bod Kopa, domácí vedli o dva body – 4:2. V první odvetě trojic to tetokrát té naší hodně
skřípalo a domácí toho dokonale využili – 5:2. Malou naději na bodový zisk zařídila naše
druhá trojka, když po špatném úvodu zlepšila svůj herní projev a došla pro náš třetí bod
v utkání – 5:3. Bohužel to bylo z naší strany ve Forbes areně vše a v poslední dvojici jsme
dokázali s domácími držet krok pouze v úvodní sadě. Druhý set už se proměnil v domácí
exhibici a způsobil naši první letošní prohru.
TJ Spartak Čelákovice – MNK SILNICE GROUP Modřice 6:3
Kilík, Ftačník – Rosenberk, Pospíšil 2:1 (10:8, 9:10, 10:8) – 1:0
Kaděra, Flekač – Müller, Kop 0:2 (7:10, 8:10) – 1:1
Holas, Kilík, Kolenský – Topinka, Hanus, Kop 2:0 (10:8, 10:8) – 2:1
Spilka, Flekač, Šafr – Rosenberk, Müller, Pospíšil 1:2 (8:10, 10:8, 9:10) – 2:2
Kolenský, Spilka – Gulda, Hanus 2:0 (10:5, 10:2) – 3:2
Kolenský – Kop 2:1 (10:8, 10:7, 10:9) – 4:2
Holas, Kilík, Kolenský - Rosenberk, Müller, Pospíšil 2:0 (10:7, 10:5) – 5:2