Prostějov? Zeď, která se dá přelézt, zní před semifinále od volejbalistek

12.04.2017 | Volejbalový klub KP Brno | UNIQA Extraliga žen

Hlavní cíl po vzepětí ve druhém duelu čtvrtfinálové série s Olympem splnily, teď hrají o bonus. Volejbalistky Králova Pole v pátek na palubovce Prostějova vstupují do semifinále play-off extraligy a v sérii na tři vítězné zápasy mohou proti českým vládkyním z posledních osmi sezon jen překvapit. „Samozřejmě je Prostějov zeď, do které mnohokrát narazíte, ale netvrdím, že se nedá přelézt," povídá brněnská kapitánka Michaela Doležalová před úvodními bitvami.

Vůdkyně týmu ví, o čem mluví. Letos možná nastal správný čas na prolomení hanácké nadvlády. V základní části nejvyšší soutěže ztratil Prostějov jen deset setů, z toho hned čtyři jim ve dvou vzájemných duelech sebraly Brňanky. Navíc Agelky nejsou letos tak suverénní jako v jiných letech, jejich trápení vyvrcholilo návratem staronového brněnského kouče Miroslava Čady. „Od Vánoc soupeř prochází dost turbulentní periodou. Za nás v první řadě doufám, že po dosažení sezonního cíle neztratíme elán a energii, a že nedošlo k osobnímu uspokojení, že ten největší tlak je za námi,“ zdůrazňuje Doležalová.

Prostějov se však po hektickém období zkonsolidoval a posledních šest zápasů, včetně tří ve vítězném čtvrtfinále proti Přerovu, s přehledem ovládl 3:0 na sety. „Chtěli bychom rozhodnout už v prvních dvou domácích zápasech,“ přiznává Čada.

Po dvou duelech na Hané se série přesune ve středu a příští čtvrtek do Brna, kde se v hale ve Vodově ulici začíná vždy od šesti hodin večer. „Náš soupeř je favorit a bude muset potvrdit svou roli a své cíle. Uděláme maximum pro to, aby série byla důstojná a vyrovnaná, a pokusíme se překvapit,“ vyhlašuje kouč Králova Pole Marek Rojko. „Prostějov je v posledních letech v českém volejbale pojem a my si nemohli přát lepšího soka,“ těší se Doležalová. 

Semifinále extraligy
Letošní vzájemné duely Králova Pole s Prostějovem:
KP – Prostějov 1:3
Prostějov – KP 3:2
KP – Prostějov 0:3 (Český pohár)
Termíny semifinálových duelů:
1. Pátek, 17.00: Prostějov – KP
2. Sobota, 17.00: Prostějov – KP
3. Středa, 18.00: KP – Prostějov
Příp. 4. zápas – 20. dubna, 18.00: KP – Prostějov
Příp. 5. zápas – 22. dubna, 17.00: Prostějov – KP


Zdroj: http://brnensky.denik.cz/ostatni_region/prostejov-zed-ktera-se-da-prelezt-zni-pred-semifinale-od-volejbalistek-20170412.html

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací