Posily Kratochvíl i Pilík skórovaly. Zbrojovka ale neudržela vedení a prohrála

05.07.2017 | FC Zbrojovka Brno | Synot Liga

Sice se prosadily obě brněnské posily, ale na vítězství to fotbalistům Zbrojovky nestačilo ani ve druhém přípravném utkání. V Rakvicích na Břeclavsku brněnský prvoligový celek podlehl Spartaku Trnava 2:3.

Sice se prosadily obě brněnské posily, ale na vítězství to fotbalistům Zbrojovky nestačilo ani ve druhém přípravném utkání. V Rakvicích na Břeclavsku brněnský prvoligový celek podlehl Spartaku Trnava 2:3.Foto: Deník / Stehlík Lubomír

Skóre otevřel ve 24. minutě Miloš Kratochvíl, talentovaný záložník, který teprve v pondělí zamířil do brněnské kabiny na roční hostování z Plzně. V úvodu druhé půle slovenský celek vyrovnal, když se prosadil Gruzínec Čanturišvili.

Zbrojovka si vzala vedení zpět v 56. minutě, když pokutový kop s přehledem proměnil Tomáš Pilík, letní akvizice z Příbrami. Jenže závěr brněnskému týmu nevyšel. Dvanáct minut před koncem duelu nabídl trnavskému týmu příležitost chybnou rozehrávkou gólman Pavel Halouska, čehož využil střelec Jirka. Za tři minuty tentýž hráč naservíroval balon Bogdanovskému, jenž krásnou akci nekompromisně zakončil.

V brněnském dresu se představili také tři testovaní hráči, nizozemská dvojice Alvin Fortes, Irvingly van Eijma a slovenský mladík Rajmund Mikuš. Další slovenský hráč Matej Jakúbek do hry nezasáhl. „Manažer nizozemských hráčů přijede v pondělí, máme ještě nějaký čas na rozmyšlenou. Budu to mít v hlavě, teď okamžitě ale nedokážu říct, jestli testovaní hráči zůstávají, nebo ne. Každý měl nějakou startovací čáru a je potřeba to teď nebo v sobotu vyhodnotit,“ pravil brněnský trenér Svatopluk Habanec.

Zbrojovka Brno - Spartak Trnava 2:3 (1:0)

Branky: 24. Kratochvíl, 56. Pilík (pk) – 48. Čanturišvili, 78. Jirka, 81. Bogdanovski. Žluté karty: 71. Vintr O.

Zbrojovka Brno: Halouska – Šural, Pavlík, Kijanskas, Jablonský – Polák – Pilík, Kratochvíl – Mikuš, van Eijma, Fortes. Náhradníci: Floder, Vintr O., Vraštil, Buchta, Sedlák, Lutonský, Jakůbek, Janošek, Růsek, Krejčí, Vintr M.

Trnava: Vantruba – Kadlec, Čeredničenko, Čanturišvili, Hladík, Čonka, Tóth, Tomovič, Ego, Mihálik, Grešák. Náhradníci: Jakubech, Janso, Jao, Godál, Opavec, Jirka, Lukič, Bogdanovski.

Autor: Jaroslav Kára

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.