Po skvělém začátku jenom remíza.

05.05.2018 | Městský nohejbalový klub Modřice | WITTE Automotive Extraliga mužů

K utkání s pražským rivalem jsme nastoupili opět bez zraněného Radka Pelikána.
V zápase prvních dvojic jsme začali dobře, celý první set jsme si udržovali náskok, který nám
vydržel až do jeho konce. Druhá sada byla vyrovnanější, nakonec poslední bod patřil nám –
1:0. V souboji druhých dvojic jsme snadno vyhráli první set, ve druhém jsme o míč podlehli.
V infarktovém rozhodujícím dějství jsme 8:5 vedli, 8:9 prohrávali a nakonec jsme za stavu
9:9 se štěstím zvítězili – 2:0. Naše první trojka celkem v poklidu svůj zápas zvládla a poslala
nás do vedení 3:0. Když ve druhém duelu trojic vedla naše druhá trojková formace v první
sadě 6:2, nic nenasvědčovalo, že by celé utkání mělo být nějak dramatické. Bohužel jsme
soupeře podcenili a to byla velká chyba. V tomto setu už jsme neuhráli ani bod. Druhou sadu
jsme sice zvládli a o míč vyhráli, ale ve třetím byli úspěšnější hosté – 3:1. V souboji
vložených dvojic jsme vyhráli první sadu. Ve druhém setu se nám nepovedl začátek a táhlo se
to s námi až do konce. V rozhodujícím dějství jsme první útok hostů chytili a šli jsme do
vedení. To vydrželo až do stavu 8:8, kdy oby naši hráči na útoku chybovali a hosté snížili na
rozdíl bodu – 3:2. V singlu byl lepší čakovický Jiří Kalous, kdy zejména ve druhém setu jasně
dominoval – 3:3. V první odvetě trojic jsme v pohodovém tempu vyhráli první set. Ve druhé
sadě jsme vyrobili velmi mnoho laciných chyb a stejným poměrem jsme podlehli.
Rozhodující dějství bylo vyrovnané do osmiček a nakonec jsme tenhle duel zlomili na naši
stranu – 4:3. Naše druhá trojka neměla svůj den a ani svůj druhý duel nezvládla – 4:4. Když
naše první dvojka prohrála úvodní odvetu, hosté poprvé vedli a nevypadalo to s námi, co se
týká bodového zisku vůbec dobře. Naštěstí poslední duel dne jsme zvládli a utkání tak
nakonec skončilo zaslouženou remízou.
MNK SILNICE GROUP Modřice – TJ AVIA Čakovice 5:5
Rosenberk, Pospíšil - Kučera, Chadim T. 2:0 (10:6, 10:9) – 1:0
Müller, Kop – Kalous J., Chadim J. 2:1 (10:5, 9:10, 10:9) – 2:0
Rosenberk, Müller, Pospíšil – Kalous J., Chadim J., Kučera 2:0 (10:6, 10:8) – 3:0
Topinka, Hanus, Kop – Kalous Z., Pachman, Souček 1:2 (6:10, 10:9, 8:10) – 3:1
Gulda T., Hanus – Pachman, Souček 1:2 (10:7, 7:10, 8:10) – 3:2
Kop – Kalous 0:2 (8:10, 3:10) – 3:3
Rosenberk, Müller, Pospíšil (Halva) - Kalous Z., Pachman, Souček 2:1 (10:5, 5:10, 10:8) –