OBRAZEM: Nemocného Choupenitche vyhecovala k triumfu podpora domácího prostředí

19.02.2017 | Sokol Brno I - Šerm | Mistrovství ČR

Do domácího turnaje nastoupil nemocný a v jednu chvíli dokonce přemýšlel, že ho vzdá. „Jenže pak dorazili kamarádi a další lidi, kteří mě neuvěřitelně vyhecovali, a ve zbytku soutěže už jsem šermoval v euforii," povídal brněnský fleretista Alexander Choupenitch po výhře na Sokol Cupu, který byl zařazený do Evropského poháru v kategorii do 23 let.

V konkurenci 71 fleretistů ze 13 zemí brněnský olympionik prohrál jen tři duely ve skupině, ve vyřazovací části už pak neměl problém. Ve finále zdolal 15:5 Pavla Prokharaua z Běloruska.

O třetí místo se podělili Jan Krejčík z Prahy a Rakušan Maximilian Ettelt. „Ve skupině jsem po dvou výhrách zvolnil. Necítil jsem se dobře a věděl jsem, že mám postup už jistý. Pak už to bylo v pohodě. Věděl jsem, že patnáct zásahů bych měl proti každému zvládnout," líčil dvaadvacetiletý Choupenitch, který domácí turnaj opanoval už počtvrté.


Zdroj: http://brnensky.denik.cz/ostatni_region/obrazem-nemocneho-choupenitche-vyhecovala-k-triumfu-podpora-domaciho-prostredi-20170219.html

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací