Nesmíme se už vidět, jak zvedáme pohár, upozorňuje útočník Komety Kvapil

16.04.2017 | HC Kometa Brno | Tipsport extraliga

Byla jen otázka, kdy přidá další branku. Útočník brněnské Komety Marek Kvapil rozhodl druhý duel finálové série play-off extraligy na ledě Liberce. Svým sólem a přesnou střelou přidal ve vyřazovacích bojích druhý gól po trefě do prázdné branky z prvního semifinále s Hradcem Králové. V páté minutě prodloužení v Liberci zařídil výhru 4:3. „Zaslouženě jsme vyhráli," prohlásil dvaatřicetiletý forvard, jenž si připsal v play-off ještě šest asistencí.

Uhráli jste v Liberci víc než jste čekali, nebo jste si po prvním utkání věřili, že zvládnete i další?
Věděli jsme, že druhý zápas bude ještě těžší než ten první, a taky byl. Určitě jsme nečekali, že tady vyhrajeme dva zápasy a pojedeme domů. Je to ale super.

Cítili jste, že máte utkání víc herně v držení než předchozí duel?
V kabině jsme si věřili a povzbuzovali jsme se, i když domácí srovnávali třikrát. Věřili jsme si, že to urveme, a bylo hodně důležité, že jsme to dokázali.

Vypadalo to, že gól na 3:2 může být zlomový, neuplynula ani minuta a zase vyrovnání. Kde se pořád ve vás ta síla brala?

Nemůžeme to vzdát, že je stav 3:2 a dohrajeme to deset minut v klidu. Soupeř srovnal a museli jsme hrát od začátku.

Zdá se, že máte víc sil než vaši soupeři…
Osobně se cítím dobře. Věříme si, fyzička tam je. Nevím, jestli to tak vypadá i seshora, ale cítíme se výborně.

Mířil jste přesně na volné místo v postoji brankáře Jána Lašáka při vítězném gólu?
Dva hráči mi tam sahali hokejkami, takže jsem puk jen hodil na bránu do kříže a spadlo to tam.

Tečoval někdo vaši střelu?
Myslím, že ne. Šlo to Lašákovi přesně pod ruku.

Byl problém v Lašákovi, že jste nevyhráli první třetinu?
Měli jsme dát víc gólů v první části. Něco nám chytil, něco jsme neudělali, jak jsme měli, ale tlak tam byl a zaslouženě jsme nakonec vyhráli.

Povzbuzuje vás výborná bilance, kterou s Libercem letos máte? Z šesti utkání jste vyhráli pětkrát…
S tím jsme do play-off nešli. Věděli jsme, že finále bude těžké, Liberec má dobrý tým. Nedá se to srovnávat se základní částí. Jdeme do každého zápasu s pokorou a šlapeme.

Vezete dvě vítězství z ledu soupeře, druhé potvrzené prodloužením. Cítíte, že máte podobně dobrou pozici jako ve čtvrtfinálové sérii proti Spartě?
V play-off nejde srovnávat. Už tady byly týmy, které srovnaly z 0:2 nebo i z 0:3 na zápasy. Musíme navázat na naše výkony a hrát dál. Zapomenout na to, co bylo se Spartou.

Budou domácí zápasy jiné než v Liberci?
Myslím si, že to bude stejné. Bude to vyrovnaný hokej, fyzicky náročný, hodně šancí.

Bude to teď hodně i o hlavě, abyste zůstali na zemi s vedením 2:0 na zápasy?
Určitě, musíme si ponechat pokoru a ne se už vidět, jak zvedáme pohár. Pořád nám chybí dvě výhry.

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.