Nečas zvládl dřinu a míří do první desítky draftu NHL

10.06.2017 | HC Kometa Brno | Tipsport extraliga

 Nejdřív dřina, potom oblek. Hokejoví talenti každý rok před draftem do nejprestižnější ligy světa NHL projdou fyzickými testy doplněnými individuálními pohovory s kluby. Výživný týden zažil v Buffalu i forvard brněnské Komety Martin Nečas.

Z fyzických testů nejvíc vynikl při Wingate testu, tedy šlapání na maximální rychlost na rotopedu. V měřené hodnotě únavy při zátěži skončil mezi všemi talenty třetí. „Šlo o cvičení, která děláme normálně. Poprvé jsem měl jen Wingate test, což už bylo horší. Necítil jsem se potom zrovna dobře,“ ušklíbl se Nečas.

Na Scouting Combine, jak se nazývá testovací týden nováčků pro NHL, se připravoval s agentem a rady mu předávali i bývalí hráči NHL Radek Martínek a Martin Erat, jenž minulý rok strávil v Kometě.

Fyzickou připravenost piloval s kondičním trenérem Komety Milošem Pecou. „Spíš mně vyhovují dynamické věci. Celou sezonu jsem na sobě pracoval, ale ještě potřebuju zesílit. S Milošem Pecou jsem spolupracoval ještě před jeho příchodem do Brna. Před minulou sezonou jsem měl nějakých 75 kilogramů, teď mám o šest víc. Nějakou svalovou hmotu jsem přibral,“ popsala velká naděje českého hokeje.


S Buffalem jsem se smál celou dobu, říká Nečas o pohovoru před draftem

Rodák z Nového Města na Moravě pomohl v minulé sezoně Kometě k zisku titulu. V 51 extraligových zápasech dal jedenáct gólů a na osm přihrál. „Přišel jako velice šikovný a talentovaný hráč už ze staršího dorostu. Tvrdou prací se zvedl fyzicky i herně. Starší hokejisté mu neskutečně pomohli. Dostával hodně prostoru a minulý rok byl pro něj přínosný,“ povídal asistent kouče Komety Kamil Pokorný.

Povedené výkony ho mohou vynést až do první desítky na draftu, který se uskuteční 23. a 24. června v Chicagu. Po testech v Buffalu jej redaktor nejslavnější soutěže světa Guillaume Lepage zařadil na desáté místo. V tom případě by Nečas zamířil na Floridu. Zástupce americké stanice TSN Craig Button zase píše o sedmé pozici.

Server The Hockey Writers’ informoval o spojení s Detroitem, který vybírá jako devátý v pořadí. „Není časté, když talent prozradí, že šel na večeři s nějakým týmem. V případě Martina Nečase to byl Detroit. Ukazuje to, že Red Wings o něj mají zvýšený zájem,“ prohlásil novinář Martin Scheig.


Sólo příprava? Kapitáni Komety i Orlů přečkávají nejneoblíbenější období v partě

Fyzické testy
· Wingate test – hráči šlapou v maximální rychlosti třicet sekund na kole, výsledky se měří po každých pěti sekundách
· Bench – hráči vleže zvedají činku se 70 až 80 procenty vlastní váhy
· Skoky do výšky – šest vertikálních skoků s desetisekundovými intervaly
· Stisk – stlačení speciálního přístroje oběma dlaněmi
· Test agility – krátké sprinty se změnami směru
· VO2 max – šlapání na rotopedu a zároveň měření dechové kapacity
· Měření výšky a rozpětí rukou, balanční testy
· Shyby, skok do dálky

Autor: Petr Musil
Zdroj: http://brnensky.denik.cz/hokej_region/necas-zvladl-drinu-a-miri-do-prvni-desitky-draftu-nhl-20170610.html

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací