Nabídky? Nemám nic, vše vstřebávám, říká u KP Brno končící trenér Svoboda

04.07.2017 | KP BRNO | ŽBL

Basketbal miluje, ale zároveň ho v poslední době psychicky vyčerpal. Trenér Marian Svoboda s hráčkami KP Brno v uplynulé sezoně získal bronz z nejvyšší soutěže, stříbro z domácího poháru a triumf ve Středoevropské lize. Pak ihned sedl ke stolu a podepsal spolupráci se slovenskou reprezentací těsně před mistrovstvím Evropy v Praze a Hradci Králové.

Slovenky skončily osmé. „Bylo to hodně hektické, zvlášť po náročné klubové sezoně, ale jsem rád, že jsem u toho byl,“ pousmál se šestapadesátiletý kouč, který u týmu Králova Pole končí.

Bleskový příchod ke slovenské reprezentaci jste bral jako velkou výzvu, jste teď spokojený?
Reakce jsou kladné, na šampionát jsme nejeli s velkým očekáváním. Začínali jsme v Hradci Králové a probojovali se k zápasům v O2 Areně, což nikdo nečekal. Po této stránce jsem spokojený. Měli jsme nejmladší tým na mistrovství Evropy. Nějaké zkušenosti přece jen chyběly, ale jsme v osmičce, což je dobré. I když nám trochu scházela střední generace, družstvo se skloubilo dohromady a důležité zápasy jsme vyhráli. Nějak to fungovalo.

Šlo jen o spolupráci pro turnaj, nebo chcete pokračovat?
Mám ještě smlouvu na další kvalifikační cyklus. Musím napsat závěrečnou zprávu a už před turnajem jsme se domluvili, že si v klidu sedneme, až opadne blázinec a domluvíme se. Musím si i pro sebe situaci vyhodnotit.

Úspěšný turnaj
SLOVENSKO 
Výsledky: Skupina B: Turecko – Slovensko 69:58, Slovensko – Bělorusko 68:59, Slovensko – Itálie 61:68. Osmifinále: Ukrajina – Slovensko 68:82. Čtvrtfinále: Francie – Slovensko 67:40. O umístění: Turecko – Slovensko 72:56, Itálie – Slovensko 71:54.

Pozice: 8. místo (Česká republika 13. místo)

Věkový průměr: 25 let(nejmladší tým na turnaji)

Body na utkání: Barbora Balintová 12,4 / Zuzana Žirková 10

Asistence na utkání: Balintová 4,3 / Žirková 3

Skloubil byste reprezentaci s klubem?
Práce u národního týmu není celoroční, jde jen o reprezentační bloky. Funguje to v celé Evropě, nevidím v tom žádný problém.

Zvažujete nabídku české reprezentace či jinou klubovou? 
Nemám nic. Je týden po mistrovství Evropy, člověk se z toho ještě dostává. Že končím u KP Brno, jsem se také dozvěděl před pár dny spíš z webových stránek. (Svobodův nástupce je David Zdeněk – pozn. red.) Nebyl mi to schopný někdo říct. Teď jsem ve stavu, že vše vstřebávám. Je nešťastná doba na nabídky, kluby už mají přípravu a vytipovávají si hráčky.

Jaký je podle vás důvod konce v Brně?
Není sportovní, v klubu se udály divné věci. Domluvili jsme se na pokračování smlouvy, vše bylo dojednané. Do patnáctého května se mi mělo říct, zde to platí. Nikdo se mnou o prodloužení kontraktu pak nemluvil.

Jak odpočíváte po psychicky náročné sezoně?
Plánoval jsem si, že v červenec věnuju dovolené a odpočinku. Ještě jsem ale tento týden na basketbalovém kempu v Brandýse nad Labem, kde je sto třicet dětí. Pravidelně sem jezdím a pomáhám, dělám na kempu hlavního trenéra. Práce s malými dětmi je potěšení. Příští týden ale s rodinou určitě někam vyjedu a odpočnu si.

Autor: Petr Musil
Zdroj: http://brnensky.denik.cz/ostatni_region/nabidky-nemam-nic-vse-vstrebavam-rika-u-kp-brno-koncici-trener-svoboda-20170704.html

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací