Mizerný úvod sezony. Zbrojovka doma podlehla Baníku, rozhodl Baroš

28.07.2017 | FC Zbrojovka Brno | Synot Liga

Horší už to ani být nemohlo. Začátek sezony brněnských fotbalistů se proměnil v noční můru. Zbrojovka na úvod nového ročníku na domácím hřišti prohrála s ostravským Baníkem jednoznačně 1:3. „Je to velké zklamání z podaného výkonu i z výsledku,“ klopil zrak brněnský trenér Svatopluk Habanec.

Zbrojovka nastoupila se čtyřmi letními posilami, jenže výrazněji se do dění utkání zapsal pouze Miloš Kratochvíl, který vstřelil jediný brněnský gól. „Super, že dal branku, ale do šedého podprůměru zapadla většina mužstva,“ litoval Habanec.

Na hrotu útoku se bil tožský reprezentant Francis Koné, kudrlinky vymýšlel nizozemský křídelník Alvin Fortes a režii hry dostal za úkol Tomáš Pilík. „Před zápasem jsem byl zdravě nervózní, ale měl jsem dost zkažených věcí, nehodnotím svůj výkon kladně. Ani standardky mi nevyšly, což je chyba,“ uznal Pilík.

Baník už v úvodních minutách několikrát dostal do úzkých brněnskou obranu a vytvořil si mnohem víc nebezpečných příležitostí. „Měli jsme jiné úkoly, než jsme předvedli na hřišti, byli jsme u balonů pozdě, prohrávali osobní souboje. Konečný účet jsou dva zranění hráči Šural a Jablonský, což je vyvrcholení neúspěchů v osobních soubojích. To je na začátku ligy úkol číslo jedna, ve kterém jsme propadli,“ zlobil se Habanec.

Baník poslal do vedení po necelé půlhodině krásnou ranou z voleje Robert Hrubý, ještě do přestávky po skvělé kombinační akci srovnal Kratochvíl. Jenže v 73. minutě trkl do sítě hlavou míč střídající Milan Baroš. „Zažívám nádherné pocity z každého gólu, ale po dlouhé době jsem nastoupil za Baník a pocity jsou daleko emotivnější než po brankách, které jsem dal předtím,“ povídal bývalý reprezentační forvard.

Tři minuty před koncem přidal gólovou dorážku Bronislav Stáňa. „Útočníci Poznar se Šašinkou a Barošem dělali Brnu velké problémy. Mužstvo podalo dobrý kolektivní výkon a jsem maximálně spokojený,“ zářil ostravský kouč Radim Kučera po prvoligové premiéře na lavičce.

Zbrojovka obdržela hned ze startu děsivé varování. „Šlo o první zápas, musíme se dát dohromady. Máme čas všechno si srovnat, utkání si zanalyzujeme a pojedeme dál,“ burcoval brněnský matador Jan Polák.

Zbrojovka Brno – Baník Ostrava 1:3 (1:1)

Branky: 37. Kratochvíl – 27. Hrubý, 73. Baroš, 87. Stáňa. Rozhodčí: Proske – Kotík, Arnošt. ŽK: 78. Polák – 34. Hlinka, 39. De Azevedo. Diváci: 8026.

Brno: Melichárek – Šural (85. Jovanovič), Pavlík, Kijanskas, Jablonský (46. Přichystal) – Polák, Pilík (71. Škoda), Kratochvíl – Fortes, Koné, Lutonský.
Ostrava: Vašek – Breda, Šindelář, Pokorný, Sus – Stáňa, Hlinka, Hrubý, De Azevedo (46. Granečný) – Poznar (85. Panič), J. Šašinka (58. Baroš).

Autor: Jaroslav Kára

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.