Legendární pravé křídlo Komety František Ševčík zemřel ve věku 75 let

23.07.2017 | HC Kometa Brno | Tipsport extraliga

Český hokej přišel o legendu. V sobotu ve věku 75 let po dlouhé a těžké nemoci zesnul bývalý skvělý útočník Komety František Ševčík. Hokejista, kterému se přezdívalo „Ježek“, vybojoval v brněnském dresu pět mistrovských titulů.

Rodák z Vilémovic na Blanensku si zahrál na pěti mistrovstvích světa a zářil na olympiádě v Grenoblu v roce 1968. Šikovné pravé křídlo přispělo ke stříbrné medaili. „V Grenoblu jsem měl šestadvacet let. To jsem byl fyzicky nejlepší. Vyhodnotili mě jako nejlepší pravé křídlo turnaje,“ vzpomínal Ševčík v seriálu Deníku Rovnost Když tady zářil. Na reprezentační úrovni slavil ještě dvě stříbra a dva bronzy z mistrovství světa.

Autor: Petr Musil

Zdroj: http://brnensky.denik.cz/hokej_region/legendarni-prave-kridlo-komety-frantisek-sevcik-zemrel-ve-veku-75-let-20170723.html

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací