Krok od medaile. Basketbalistky KP Brno si vybojovaly bronzový mečbol

15.04.2017 | KP BRNO | ŽBL

 Jediné vítězství dělí basketbalistky KP Brno od zisku bronzových medailí v nejvyšší domácí soutěži. Svěřenky trenéra Mariana Svobody v sobotu porazily Nymburk 70:63 a v sérii o třetí místo se ujaly vedení 2:1 na zápasy.

Jediné vítězství dělí basketbalistky KP Brno od zisku bronzových medailí v nejvyšší domácí soutěži. Svěřenky trenéra Mariana Svobody v sobotu porazily Nymburk 70:63 a v sérii o třetí místo se ujaly vedení 2:1 na zápasy

Cesta za druhým vítězstvím se Brňankám nerodila snadno, hned v úvodu prohrávaly o devět bodů a ještě po třetí čtvrtině o čtyři. Vítězství strhly na svoji stranu až v poslední desetiminutovce. „Našim hráčkám se opět podařilo smazat ztrátu a nakonec zvítězit. Je to úžasný úspěch a patří jim velký dík. Máme za sebou tři zápasy v pěti dnech a pro naše basketbalistky je to velmi vyčerpávající. Vytěžit z příznivého stavu 2:1 medaili bude nyní záviset na tom, jak rychle se náš úzký kádr zbaví únavy,“ uvedl trenér Svoboda na klubovém webu.

Bronzové medaile mohou Královopolanky slavit ve středu, kdy je na programu čtvrté střetnutí, tentokrát na palubovce Nymburka. „Pevně věřím, že doma vyrovnáme a na Moravu se ještě vrátíme,“ uvedl nymburský kouč Daniel Kurucz.

KP Brno – Nymburk 70:63 (14:20, 37:41, 52:56)

Nejvíc bodů: Pecková 25, Maddenová 24, Remenárová 9 – Ursuová 14, Udoděnková 12, Chomenčuková 10. Trojky: 9/3 – 18/7. Trestné hody:18/13 – 11/10. Doskoky: 34 – 38. Diváci: 500. Stav série: 2:1.


Zdroj: http://brnensky.denik.cz/ostatni_region/krok-od-medaile-basketbalistky-kp-brno-si-vybojovaly-bronzovy-mecbol-20170415.html

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací