Královo Pole vyrovnalo sérii s Ostravou a dál se pere o ligový bronz

01.05.2017 | Volejbalový klub KP Brno | UNIQA Extraliga žen

Až vítězná pátá sada zajistila královopolským volejbalistkám pokračování bitvy o bronzové extraligové medaile. Ostravu v pondělí doma zdolaly 3:2 a vyrovnaly sérii na 1:1 na zápasy. Rozhodující utkání sehrají Brňanky ve středu od sedmi hodin večer v Ostravě.

Královopolanky po sobotní hladké porážce 0:3 na sety v prvním zápase doma zabojovaly a vedly 2:1, nicméně Ostravu zdolaly až v tie-breaku, který ovládly 15:9. „Udělali jsme nějaké změny v sestavě a družstvo bylo celé utkání tak nabuzené, že to v závěru v obrovských emocích dokázalo,“ těšilo brněnského trenéra Marka Rojka.

Pětileté čekání na zisk medaile může Královo Pole ukončit výhrou v Ostravě. „Domácí zápas byl nejlepší příklad toho, jaký volejbal by se mohl v Brně hrát. Vím, že okolo toho všeho bylo strašně moc práce, která není až tak vidět, a ve spojení s hráčkami, které se tomu zápasu oddaly, je z toho to, že jsme sezonu neskončili a jedeme do Ostravy,“ doplnil Rojko po posledním domácím střetnutí v letošním ročníku.

Královo Pole 3
Ostrava 2

Sety: 23:25, 26:24, 28:26, 13:25, 15:9

Nejvíc bodů: Měrková 29, Salanciová 20, Pottsová 8 – Kojdová 16, Nachmilnerová a Zemanová po 11

Rozhodčí: Renčín, Grabovský

Stav série: 1:1

Autor: Martin Vymyslický


Zdroj: http://brnensky.denik.cz/ostatni_region/kralovo-pole-vyrovnalo-serii-s-ostravou-a-dal-se-pere-o-ligovy-bronz-20170501.html

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací