Kometa slaví historicky dvanáctý titul. Liberec smetla ve finále 4:0 na zápasy

19.04.2017 | HC Kometa Brno | Tipsport extraliga

Sen se splnil. Hokejisté brněnské Komety získali dvanáctý titul a vyrovnali historický počet Jihlavy. Finálovou sérii extraligy s Libercem ovládli 4:0 na zápasy a v posledním utkání zvítězili 5:2. V play-off prohrála Kometa pouhé dvě utkání.

Kometa do středečního duelu nastoupila beze změn oproti předchozímu duelu. V sestavě Liberce stále chyběli klíčoví beci Ondřej Vitásek a Martin Ševc, v útoku pak absentoval Michal Bulíř.

Čtvrtá finálová bitva fanoušky v první třetině napínala. Po první třetině se hrálo 0:0. Kometa měla herní převahu, několikrát zaměstnala libereckého brankáře Jána Lašáka, ale ten svůj tým zatím držel výbornými zákroky. Brňané přestříleli Liberec 12:7 a nevyužili jednu přesilovku.

Ve 23. minutě padly hned dvě branky. Nejdřív šla do vedení Kometa. Přečíslení dva na jednoho výborně vyřešil Jan Hruška, poslal žabičkou puk na Marka Kvapila, jehož střela proletěla Jánu Lašákovi mezi betony. Jenže hned za patnáct sekund bylo srovnáno. Z úhlu překvapil Lukáš Krenželok střelou pod břevno domácího brankáře Marka Čiliaka. Oba týmy zvýšily tempo.

Kanadský důraz před brankou pak poslal Kometu do vedení 2:1 v 27. minutě. V přesilovce trefil Kvapil tyčku, ale za pár sekund už skončil puk v liberecké síti. Střelu Jana Hrušky před brankou tečoval Alexandre Mallet.

S brankami se poté roztrhl pytel. Už na 3:1 pro Kometu zvýšil o dvě minuty později Marcel Haščák. Po nahození Jakuba Krejčíka od modré čáry tečoval puk do sítě. Brňané opět předvedli svůj důraz před brankou.

V DRFG Areně se hrál neskutečný hokej. Nejdřív snížil na 2:3 Jakub Valský, který tečoval střelu Radima Šimka. Jenže přišla rychlá odpověď. Pětatřicet let, ale rychlost stále výborná. Martin Erat ujel obraně Liberce a forhendovým blafákem s přehledem překonal Lašáka, který opustil branku a vystřídal Roman Will.

Kometa si držela výsledek a Liberec si ve třetí třetině na Čiliaka nepřišel. Při závěrečné power play ještě skóroval Jakub Krejčík. Při přesilovce dovedli Brňané zápas ke zlatému konci. Finále ovládli 4:0 na zápasy a získali dvanáctý titul v historii.

Kometa Brno – Bílí Tygři Liberec 5:2 (0:0, 4:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 23. M. Kvapil (Hruška, M. Erat), 27. Mallet (Hruška, O. Němec), 29. Haščák (J. Krejčík, O. Němec), 34. M. Erat (Hruška), 59. Krejčík – 23. L. Krenželok (Mojžíš, Lašák), 33. Valský (R. Šimek, Radivojevič)

Rozhodčí: Hodek, Hribik – Lhotský, Svoboda

Diváci: 7700

HC Kometa Brno: Čiliak (Vejmelka) – J. Krejčík, O. Němec (A), Gulaši, Kováčik, Malec, Bartejs, Trška, Zábranský – M. Kvapil, Hruška, M. Erat – T. Havránek, H. Zohorna, Mallet – Zaťovič (A), Čermák (C), Haščák – R. Zohorna, Dočekal, Vondráček

Bílí Tygři Liberec: Lašák (34. Will) – Jánošík, R. Šimek, Derner, Plutnar, Pyrochta, Mojžíš (A), Kolmann – L. Krenželok, P. Jelínek, Lakatoš – Svačina, Bližňák, Valský – Radivojevič (C), J. Stránský, Ordoš – Bartovič, Vantuch, A. Dlouhý

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.