10.09.2017 | Městský nohejbalový klub Modřice | WITTE Automotive Extraliga mužů

K moravskému derby s aktuálním lídrem tabulky jsme odcestovali pouze se šesti hráči.
Chyběli nám dlouhodobě zraněný Bertko a vzhledem k záchranářským pracem rezervy, jsme
nemohli použít ani žádného fluktuanta.
V zápase prvních dvojic nově složená formace dvou leváků zkoušela najít svou souhru,
bohužel se jí to ani v jednom z obou setů nepovedlo. Duel druhých dvojic byl zásluhou našich
chyb vyrovnaný od začátku do konce, nakonec jsme přece jen domácí duo slovenských
legionářů udolali. Zápas prvních trojic byl jednoznačný a domácí opět vedli. Druhý duel trojic
dospěl v obou setech na devítky a při nich naše elitní formace rozhodla s přehledem.
V zápase vložených dvojic jsme si na začátku prvního setu udělali náskok, který jsme
v pohodě udrželi. Ve druhém setu se hrálo celou dobu vyrovnaně a při devítkách Topinka
chladnokrevně podrážkou rozhodl. V singlu podal Rosenberk o něco lepší výkon než minulý
týden doma, ovšem na zkušeného Stupáka to nestačilo. V první sadě úvodní odvety trojic
jsme měli výborný začátek a vedli jsme brzo 7:0. I když domácí snížili, v klidu jsme dovedli
tento set k jasnému vítězství. Ve druhém setu jsme měli také náskok, ale domácí jej
zlikvidovali, naštěstí při devítkách se Pospíšil opět nemýlil. Ve druhé odvetné trojici jsme sice
zlepšili náš výkon, ale na vítězství to opět nestačilo a tak před závěrečnými zápasy dvojic
bylo srovnáno. V první odvetě dvojic domácí mistrovská sestava té naší příliš šancí nedala
poslal Valachy do vedení. Jejich historicky první vítězství nad námi zpečetili v posledním
zápase, kdy zvítězili dvakrát nejtěsnějším poměrem.
NK CLIMAX Vsetín – MNK SILNICE GROUP Modřice 6:4
Chalupa, Plachý – Rosenberk, Müller 2:0 (10:6, 10:8) – 1:0
Brutovský, Stupák – Pelikán, Pospíšil 1:2 (10:9, 8:10, 8:10) – 1:1
Gargulák, Chalupa, Stupák – Topinka, Pelikán, Pavelka 2:0 (10:5, 10:4) – 2:1
Vichtora, Plachý, Brutovský – Rosenberk, Müller, Pospíšil 0:2 (9:10, 9:10) – 2:2
Mikula, Kurka (Vichtora) – Topinka, Pavelka 0:2 (6:10, 9:10) – 2:3
Stupák – Rosenberk 2:0 (10:6, 10:4) – 3:3
Gargulák, Chalupa, Stupák (Kurka) – Rosenberk, Müller, Pospíšil 0:2 (5:10, 9:10) - 3:4
Vichtora, Plachý, Brutovský - Topinka, Pelikán, Pavelka 2:0 (10:7, 10:9) – 4:4
Chalupa, Plachý – Pelikán, Pospíšil 2:0 (10:6, 10:6) – 5:4
Brutovský, Stupák – Rosenberk, Müller 2:0 (10:9, 10:9) – 6:4