Fotbalisté Zbrojovky ukončili proti Spartě gólový půst. Srazila je až penalta

09.04.2017 | FC Zbrojovka Brno | Synot Liga

Poprvé po sedmi zápasech prohráli, ale předvedli o dost hodnotnější výkon než při čtyřech předchozích bezbrankových remízách za sebou. Fotbalisté Zbrojovky svedli vyrovnanou partii na hřišti pražské Sparty, které ve 23. kole první ligy podlehli 2:3.

Brněnský celek dvakrát skóroval, což je stejný účet jako v šesti dosavadních jarních duelech. Jenže na letenský celek to nestačilo. „Musím říct, že jsme měli šest, sedm šancí a mohli jsme i vyhrát," litoval kouč Zbrojovky Svatopluk Habanec.

Jeho celek už od šesté minuty dotahoval, když po rohovém kopu otevřel skóre Michal Kadlec. „Trochu nás zaskočil první gól, ale pak jsme byli minimálně do padesáté minuty lepší tým. Co jsme ale schopní zahodit, bylo trestuhodné," řekl Habanec.

Z aktivní hry vytěžili hosté po půlhodině vyrovnání, když také po rohovém kopu skóroval Jan Polák. Jenže čtyři minuty před přestávkou nadvakrát proti brněnskému gólmanovi Dušanu Melichárkovi uspěl sparťanský kapitán David Lafata.

Rozhodující trefu si připsal letenský matador Lafata krátce po přestávce z pokutového kopu nařízeného po faulu Tadase Kijanskase na pronikajícího Josefa Šurala. „Nevím, jak to vypadalo v televizi, ale zakopnul jsem o jeho nohu," prohlásil brněnský odchovanec Šural.

Hosté aspoň snížili, když si ránu ukrajinského útočníka Borise Taščiho srazil do vlastní sítě stoper Mario Holek. Dvakrát pak ve velkých příležitostech selhal brněnský forvard Jakub Řezníček.

Zbrojovka klesla na třináctou pozici dva body před Hradec Králové, Sparta po třech zápasech vyhrála a je třetí.

Letenský kouč Petr Rada před utkáním řešil velké starosti se sestavou, když mu vypadli nečekané Čermák, Václav Kadlec i Néstor. „Taky Holzer, Mareček, Pulkrab měli virózu a průjem, motala se jim hlava. S tím jsem se v kariéře ještě nesetkal. Musel jsem si všechna jména napsat na papír, abych na někoho nezapomněl," pravil Rada.

23. kolo první fotbalové ligy:

Sparta Praha - Zbrojovka Brno 3.2 (2:1)

Branky: 41. a 54. z pen. Lafata, 6. M. Kadlec - 30. Polák, 58. vlastní Holek. Rozhodčí: Jílek - Dobrovolný, Myška. ŽK: M. Kadlec, Mareček, Sáček, Lafata - Zavadil, Jakub Šural, Melichárek. Diváci: 8997.

Sparta: Koubek - Karavajev, M. Kadlec, Holek, Hybš - Konaté (90. Nový), Sáček, Mareček, Josef Šural - Lafata, Pulkrab (72. Zahustel). Trenér: Rada.
Brno: Melichárek - Jakub Šural (80. Sedlák), Pavlík, Kijanskas, Jablonský - Zavadil, Polák (75. Krejčí) - Ashiru, Taščij, Přichystal (90. Rybička) - Řezníček. Trenér: Habanec.

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.