Deset duelů pravdy. Mmcité dál hledí k osmičce, baráž si nepřipouští

10.02.2017 | mmcité Brno | Kooperativa NBL

Nejhorší výchozí pozici do nadstavbové skupiny A2 mají basketbalisté mmcité. Na dvě volná místa v play-off nejvyšší domácí soutěže se pokusí v konkurenci spodní šestice týmů po základní části probít z poslední příčky. „Ztrácíme dvě výhry na play-off, což v deseti zápasech není mnoho. Zabojujeme, abychom se tam ještě dostali," burcuje svůj tým brněnský rozehrávač Jan Kozina.

Skupina A2 startuje Brnu už v sobotu od sedmi hodin večer domácím duelem s Prostějovem. „Pořadí se může ještě hodně promíchat. Svitavy dost posílily, naopak Prostějov oslabil, takže tato dvě družstva mohou hrát úplně jinak než v první fázi. Nic není definitivní, záleží hodně na aktuální formě,“ míní Kozina.

V případě neúspěšného boje o play-off čeká na mmcité play-out, v němž se poslední celek propadne do baráže. Brňané ji hráli před dvěma lety. „Určitě se nám do ní nechce. Ale jsme realisté, známe naši pozici. Musíme být teď lepší než ostatní, abychom se v tabulce dostali výš. Jsme odhodlaní v nadstavbě vyhrát co nejvíc zápasů,“ říká jedenadvacetiletý hráč.

Nepříjemnost představuje pro Brno ztráta křídelníka Radka Pumprly, který do nadstavby pro zranění kotníku patrně nezasáhne. Tým kouče Zorana Helbicha však povzbudila poslední výhra 93:89 nad Jindřichovým Hradcem. „Pomůže nám psychicky. Především jsme se díky ní dotáhli na Ostravu, ztráta tří výher by se nám už směrem k play-off asi doháněla těžko,“ dodává Kozina.


Zdroj: http://brnensky.denik.cz/ostatni_region/deset-duelu-pravdy-mmcite-dal-hledi-k-osmicce-baraz-si-nepripousti-20170210.html

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací