Choupenitch zažívá výborný úvod sezony. Šerm mě teď baví až moc, usmívá se

06.12.2016 | Sokol Brno I - Šerm | Mistrovství ČR

Do svého sportu dostal po olympiádě velkou chuť a občas uvažuje, zda už to není kontraproduktivní. Brněnský Šermíř Alexander Choupenitch má na začátku sezony výtečnou formu a zápasy si užívá. O víkendu obsadil sedmé místo na Světovém poháru v Turíně, který byl zařazený do elitní kategorie Grand Prix. „Šerm mě teď strašně baví, možná to není někdy až tak zdravé," usmívá se dvaadvacetiletý fleretista.
 

Účastník letních olympijských her v Riu de Janeiro v Itálii prošel hladce kvalifikací a v play-off postupně vyřadil 15:11 Francouze Juliena Mertinea i americké šermíře z druhé desítky žebříčku 15:7 Gereka Meinhardta a Milese Chamleyho-Watsona 15:11. „Tyto fleretisty jsem porazil poprvé v životě. Výsledek však tolik neřeším. Jsem nadšený z toho, jak mi to nyní jde. Aktuální sezona mi zatím náramně vychází," povídá urostlý mladík, jenž v Turíně vylepšil o jednu pozici výsledek z říjnového Světového poháru v Káhiře.

V současnosti 27. šermíř světa skončil v Itálii až ve čtvrtfinále na fleretu dalšího Američana Alexandera Massialase. Olympijskému medailistovi a aktuálně jedničce světového žebříčku podlehl 12:15. „Bylo to 10:10, soupeři pak vyšel líp závěr. Už jsem ke konci trochu šlapal vodu. I tak mě výsledek moc potěšil a hned večer jsme s trenérem rozebírali, proč jsem prohrál a co udělat příště jinak," líčí Choupenitch.

Za vydařeným vstupem do sezony může vedle zvýšené motivace po nepovedené olympiádě, kde prohrál v prvním duelu s Aláldinem Abúelkásimem z Egypta, také změna trenéra a stylu boje. „Praktikuji nyní mnohem víc fyzický šerm než dřív. Není tak výbušný, víc si soupeře připravuji. Nově také víc dbáme na nastudování videa. Do zápasů teď chodím mnohem líp nachystaný," popisuje.

Od nové sezony spolupracuje Choupenitch s bývalým skvělým šermířem Ziemowitem Wojciechowským z Polska. Itálii, kde se připravoval v minulosti, tak vyměnil za Londýn, kde jeho nový kouč bydlí. „Vidíme se na soustředění a občas jedu já tam a pak on do Brna. Na nevydařenou olympiádu už nemyslím, už je to hrozně dávno, žiju současností," říká talentovaný fleretista.

Zdroj: http://brnensky.denik.cz/ostatni_region/choupenitch-zaziva-vyborny-uvod-sezony-serm-me-ted-bavi-az-moc-usmiva-se-20161206.html

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací