Basketbalová ztráta. Křídelnice Pecková mění KP Brno za maďarský Miškolc

13.06.2017 | KP BRNO | ŽBL

Basketbalistky KP Brno i česká nejvyšší soutěž přicházejí o jednu z největších hvězd. Křídelnice Tereza Pecková po roce opouští řady KP Brno, za nový klub si vybrala maďarský Miškolc, kde už podepsala smlouvu. „Jednalo se o dobrou nabídku, nad kterou jsem nerozmýšlela a hned ji přijala," potvrzuje svůj odchod Pecková.

Devětadvacetiletá basketbalistka za sebou má vydařenou sezonu v Králově Poli, kde se stala čtvrtou nejlepší střelkyní nejvyšší soutěže s průměrem 16,1 bodů na zápas, k nimž přidala téměř šest doskoků. Po neúspěšné kvalifikaci o postup do základní skupiny EuroCupu se Peckové dařilo s brněnským celkem ve všech soutěžích, ze sezony nakonec získala kompletní sbírku medailí – zlatou ze Středoevropské ligy, stříbrnou z Českého poháru a bronzovou v domácí ligy. „Byli jsme s Terezou velice spokojení po herní i lidské stránce. Dohodli jsme se, že pokud do konce května nesežene zahraniční angažmá, podepíše další smlouvu u nás. Nakonec se objevila nabídka z maďarského klubu,“ vysvětluje předseda královopolského celku Richard Foltýn.

Tereza Pecková
do 2003: Ústí nad Labem
2003-2005: Sparta Praha
2005-2011: USK Praha
2011-2014: Imos Brno
2014-2015: Toruň (Polsko), KP Brno
2015-2016: Calais (Francie)
2016-2017: KP Brno
2017-?: Miškolc (Maďarsko)

Pecková si vyzkouší třetí zahraniční angažmá v kariéře. Před třemi lety odešla ze Žabovřesk do polské Toruně, kde ji brzdily kvóty pro zahraniční hráčky. Jednu sezonu poté odehrála ve francouzském Calais. „Do Maďarska se těším, bude to pro mě zase nová zkušenost, vždy jsem tam hrála pouze na reprezentační úrovni,“ zmiňuje Pecková.

Královo Pole se na odchod své opory připravovalo, podle zjištění Deníku Rovnost je velice blízko návrat zkušené pivotky Edity Šujanové. „O posilách jednáme. V případě návratu do české ligy má u nás dál dveře otevřené i Tereza Pecková,“ dodává Foltýn.

Autor: Martin Vymyslický
Zdroj: http://brnensky.denik.cz/ostatni_region/basketbalova-ztrata-kridelnice-peckova-meni-kp-brno-za-madarsky-miskolc-20170610.html

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací