Basketbalisté mmcité Brno porazili Prostějov a zachránili se mezi elitou

23.04.2017 | mmcité Brno | Kooperativa NBL

Hrozba baráže, kterou si basketbalisté mmcité vyzkoušeli před dvěma lety, se jim natolik negativně vryla do paměti, že se jí pro letošek snažili ze všech sil vyhnout. A povedlo se. Brněnský celek si příslušnost k domácí elitě definitivně zachoval po sobotním vítězství 81:75 nad prostějovskými Orly, které naopak poslal do prolínací soutěže.

„Čtvrtou čtvrtinu už jsme hráli vabank, potřebovali jsme zvítězit, abychom se baráži vyhnuli. Děkuji hráčům i fanouškům,“ oddechl si brněnský trenér Zoran Helbich.

Jeho svěřenci usilovali ve druhé polovině sezony i o postup do play-off, který jim nakonec těsně unikl a zbylo na ně pouze play-out. Ve čtyřčlenné skupině jsou Brňané na třetím místě, černý Petr zbyl na prostějovské basketbalisty, které sice čekají ještě tři zápasy, ale jejich osud už nic neodvrátí.

Kdo vlastně vyzve Hanáky v baráži, se ještě neví. „Nějaké prvoligové zápasy jsme viděli. Myslím si, že fyzicky na tom budeme líp. I když si musíme dát pozor na nadšení protivníka. Předpokládám, že náš soupeř může být Hradec Králové, což je zkušený tým. Je ale v našich

Pro Brno se přitom po dobrém úvodu zápas nevyvíjel vůbec dobře, ještě před poslední desetiminutovkou prohrávalo o osm bodů. „Zápas jsme začali dobře, pak přišla černá chvilka a vrátili jsme soupeře do utkání. Ve druhé čtvrtině jsme ještě fungovali v útoku, ale katastroficky jsme hráli v obraně. Soupeř trefoval většinu střel, my jsme však věděli, že toto nemůže pokračovat celý zbytek utkání,“ hodnotil cestu k výhře Helbich.

Cholevu zpackaný konec duelu hodně mrzel. „Nadechovali jsme se k vítězství, bohužel jsme zase prohráli. Střelecky se nezapojilo dost hráčů, Brno mělo šest dvouciferných střelců, my jen tři,“ všiml si.

Rovněž mmcité ještě čekají do konce ročníku tři zápasy play-out, které už ovšem rozhodnou pouze o konečném pořadí na prvním až třetím místě. Ve středu hrají Brňané na hřišti první Ostravy.

mmcité Brno - Prostějov 81:75

Po čtvrtinách: 19:12, 39:44, 51:59. Nejvíc bodů: Tomanec 16, Turman 16, Kozina 13, Křemen 12 – Fitzpatrick 20, Simmons 19, Jacobs 18. Rozhodčí: Kučera, Linhart, Znamínko. Fauly: 16:19. Trestné hody: 18/17 – 17/12. Trojky: 8:9. Doskoky: 48:41. Diváci: 460.

Pořadí play-out:
1. Ostrava 49 bodů
2. Jindř. Hradec 48 
3. mmcité Brno 48
4. Prostějov 44


Zdroj: http://brnensky.denik.cz/ostatni_region/basketbaliste-mmcite-brno-porazili-prostejov-a-zachranili-se-mezi-elitou-20170423.html

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací