Zbrojovka zvítězila v Nitře. Díky brankám posil Koného a Kratochvíla

14.07.2017 | FC Zbrojovka Brno | Synot Liga

Jestliže platí, co naznačil brněnský trenér Svatopluk Habanec, počítá se všemi čtyřmi letními posilami do základu Zbrojovky pro start nejvyšší soutěže. Sestava proti slovenské Nitře se totiž měla blížit zahajovací jedenáctce. V takovém složení si brněnští fotbalisté spravili náladu, když v Nitře vyhráli 2:1 a poprvé v přípravě zvítězili.

V první půli otevřel skóre útočník Francis Koné, tožský reprezentant se k mužstvu připojil teprve před týdnem. Po hodině hry se po krásné kombinaci prosadil Tomáš Kratochvíl, který do Brna přišel na roční hostování z Plzně. „Jsem rád, že jsme zápas dotáhli, jsme spokojení s tím, že se nám dařily akce po křídlech a že dal gól i Koné. Z asi nejhezčí akce po ose Lutonský, Polák, Jablonský skóroval podruhé Kratochvíl,“ potěšila Habance druhá gólová trefa jedenadvacetiletého záložníka, který branku vstřelil také při prohře 2:3 s Trnavou v Rakvicích.

V základní sestavě Zbrojovky se objevili také další letní akvizice: Tomáš Pilík z Příbrami a nizozemský rychlík Alvin Fortes, který se na začátku týdne upsal Zbrojovce na dvě sezony. „Můžu slíbit fanouškům, že udělám všechno proto, aby byli spokojení. Nepřijel jsem na dovolenou, chci makat a vyhrávat každý zápas,“ prohlásil třiadvacetiletý technický hráč na klubovém webu.

Do utkání už od první minuty zasáhli také uzdravený gólman Dušan Melichárek a útočník Jakub Přichystal. Kromě nich a Fortese odehrál zbytek týmu kompletní duel. „V plánu byla dlouhá minutáž, což se povedlo, proto odehrála většina hráčů devadesát minut,“ uvedl Habanec.

Nováček slovenské nejvyšší soutěže se prosadil až v závěru, kdy se trefil střídající Tata. „Spokojený můžu být s organizací defenzivy zejména ve druhé půli, kaňka je jen gól v poslední minutě,“ litoval kouč.

Už v neděli Zbrojovka zamíří na herní soustředění do Kaprunu, kde se v úterý utká s německým celkem Fortuna Düsseldorf a v pátek sehraje generálku s tureckým Kayserisporem. Do Rakouska necestují brankář Jiří Floder, obránce Lukáš Zukal a záložníci Marek Vintr s Radkem Buchtou, který začíná trénovat žáky.

Nitra - Zbrojovka 1:2 (0:1)

Branky: 90+2. Tata – 32. Koné, 64. Kratochvíl.
Rozhodčí: Šima – Pucher, Kováč.
Žlutá karta: 70. Fortes
Brno: Melichárek (46. Halouska) – Jablonský, Pavlík, Kijanskas, Vraštil – Polák, Kratochvíl, Pilík – Přichystal (58. Lutonský), Koné, Fortes (82. Krejčí).

Autor: Jaroslav Kára

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.