Vítězství v derby zajistilo jistotu semifinále play off

17.06.2018 | Městský nohejbalový klub Modřice | WITTE Automotive Extraliga mužů

K odvetnému moravskému derby jsme na Valašsku nastoupili bez Martina Müllera,
s uzdraveným kapitánem Radkem Pelikánem a podruhé dostal letos šanci junior Tomáš
Svoboda.
S druhým juniorem Janem Hanusem nastoupili do zápasu prvních dvojic, kdy zahráli solidně,
ovšem na úřadující mistry ČR ve dvojicích to bohužel nestačilo – 1:0. Naše druhá dvojka
začala v prvním setu druhého duelu dvojic velmi špatně, trápili jsme se hlavně na útoku a
uhráli jsme pouze tři míče. Začátek druhé sady nám vyšel, ale z vedení 5:3 jsme rázem 5:7
prohrávali. Naštěstí se nám ještě povedlo otočit průběh tohoto dějství a srovnat. Ve třetím setu
jsme ihned odskočili o dva míče a dovedli už zápas k vítězství – 1:1. Tím jsme odstartovali
šňůru tří zápasů, kdy jsme toho úřadujícím mistrům příliš nedovolili. Obě trojice jsme po
velmi dobrých výkonech v pohodě vyhráli a vedli jsme před nepárovou částí utkání 3:1.
Vzhledem k tomu, že jsme na začátku zataktizovali a ponechali jsme duo Pelikána
s Pospíšilem na vloženou dvojku, čtvrtý bod v utkání přibyl na naši stranu poměrně rychle –
1:4. V prvním setu singlu byl na začátku prvního setu Kop dominantní a brzy vedl 6:1. Pak se
ovšem domácí zkušený singlista Stupák chytil, srovnal a dovedl set do koncovky, ve které byl
ovšem lepší náš hráč. Druhý set byl vyrovnaný a dospěl až do devítek při které byl, po dlouhé
výměně úspěšnější Stupák. Ve třetím setu se hrálo bod za bod až do stavu 8:8. Poslední dva
body získal vsetínský borec – 2:4. V první odvetě trojic jsme vyhráli první sadu, ale ve
druhém setu nás domácí sestava přehrála. V rozhodujícím setu jsme měli o dva míče navrch,
ale domácí opět srovnali. Set tak dospěl do devítek, při nichž Pospíšil chytrým zkrácením
kolem Chalupova bloku rozhodl – 2:5. První trojku, kterou Vsetínští za dva vzájemné duely
vyhráli byla ta poslední, ve které sestava Brutovského v pohodovém tempu přehrála naši
formaci Pavla Kopa – 3:5. Šlo se do odvet dvojic a hned v té první se nám povedlo ukončit
utkání, když duo Rosenberk, Kop bylo v prvním setu prakticky stoprocentní na útoku a ve
druhém už domácí zcela odpadli.
NK CLIMAX Vsetín – MNK SILNICE GROUP Modřice 3:6
Chalupa, Plachý – Hanus, Svoboda 2:0 (10:8, 10:7) – 1:0
Brutovský, Stupák – Rosenberk, Kop 1:2 (10:3, 9:10, 7:10) – 1:1
Chalupa, Gargulák, Stupák (Vala) – Topinka, Hanus, Kop 0:2 (4:10, 7:10) – 1:2
Vichtora, Plachý, Brutovský – Rosenberk, Pelikán, Pospíšil 0:2 (6:10, 7:10) – 1:3
Kurka, Tomek (Vichtora) – Pelikán, Pospíšil 0:2 (6:10, 4:10) – 1:4
Stupák – Kop 2:1 (8:10, 10:9, 10:8) – 2:4
Chalupa, Gargulák, Stupák – Rosenberk, Pelikán, Pospíšil 1:2 (7:10, 10:7, 9:10) – 2:5
Vichtora, Plachý, Brutovský – Topinka, Hanus, Kop 2:0 (10:6, 10:7) – 3:5
Chalupa, Plachý – Rosenberk, Kop 0:2 (8:10, 4:10) – 3:6

Sety v utkání: 8:13

Rozhodčí: Čukan, Matyášek
Diváci: cca 100
Délka utkání: 3 hodiny 57 minut

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.