Úspěšně odrazily útok Frýdlantu

09.01.2016 | MSK Břeclav | Extraliga žen

SK Frýdlant n.O.-MSK Gumotex Břeclav 2:6. Bartošová-Adámková 1:3 (9,-6,-13,-8), Z.Blašková-Ellö

1:3 (-7,-9,8,-8),  D.Blašková-Kučerová 0:3 (-7,-5,-6), Z.Blašková-Adámková 3:1 (10,-6,2,10), Bartošová-

Kučerová 3:2 (8,9,-9,-9,8), D.Blašková-Ellö 0:3 (-4,-8,-9), Z.Blašková-Kučerová 2:3 (-11,2,8,-5,-11),

D.Blašková-Adámková 2:3 (-7,9,-9,8,-8).

Podle očekávání byl Frýdlant v domácím prostředí pro hráčky MSK tvrdým oříškem. Jednotlivé dílčí

zápasy byly s výjimkou obou dvouher Ellö se sestrami Blaškovými vzácně vyrovnané, třikrát se

o vítězi rozhodovalo až v pátém setu. V úvodu potěšila výhra Adámkové nad jedničkou Frýdlantu

Hanou Bartošovou, což spolu s výhrami Ellö s nebezpečnou mladší ze sester Blaškových Zdenou a

výhrou Kučerové nad starší Dagmar poslalo hráčky MSK Gumotex Břeclav do uklidňujícího vedení 3:0.

Frýdlant se ale nevzdal naděje na dobrý výsledek, v následných dvou zápasech snížil na 2:3 a bojovalo

se dál. „Škoda porážky Karin se Z.Blaškovou. Neudržela výrazné vedení v prvním setu, druhý hladce

vyhrála, ale pak ztratila koncentraci. Možná se projevilo její uspokojení z výhry nad Bartošovou,“

komentoval výsledek čtvrté dvouhry kouč MSK Petr Nedoma. Druhý bod domácích získala Bartošová

pětisetovou výhrou nad Kučerovou. Po snadné výhře Ellö nad Z.Blaškovou přišly další dva zápasy „na

krev“. Oba skončily úspěchem hostí, když si Kučerová poradila se Z.Blaškovou a Adámková

s D.Blaškovou, přestože k tomu obě potřebovaly pět setů. U Kučerové rozhodla velká bojovnost

v mečbolové koncovce poslední sady, Adámková v polovině pátého setu prohrávala, pak ale podržela

míč na stole a starší ze sester Blaškových začala kupit chyby. Výhra Břeclavi 6:2 vypadá suverénně,