Smolný závěr pro Kometu 2:3. Nečas litoval chyby i neproměněných šancí

29.11.2017 | HC Kometa Brno | Tipsport extraliga

Prožil hodně smolnou třetinu. Hokejový útočník Martin Nečas se v poslední části duelu proti Třinci ocitl ve třech velkých příležitostech, ale ani jedna neskončila brankou. Naopak těsně před koncem chyboval, čehož soupeř využil a brněnská Kometa 27. extraligové kolo prohrála 2:3. „Měli jsme bodovat, vstřelit víc branek a hlavně nedostat gól těsně před koncem. Třetí třetinu beru na sebe,“ kál se osmnáctiletý forvard.

V závěrečné periodě trefil tyčku, dvakrát hledal nahrávkou spoluhráče, i když měl dostatek prostoru střílet. „Při první akci jsem měl určitě pálit, v druhé šanci mi puk poskočil, chtěl jsem jej prohodit žabičkou na Martina Erata. Nevím, co se stalo, co k tomu říct,“ krčil rameny smutný Nečas.

Šestačtyřicet vteřin před koncem pak neuhlídal třineckého ostrostřelce Martina Růžičku, který následně rozhodl. „Snažil jsem se mu držet hokejku, netuším, jak gól padl. Byl to můj hráč,“ uznal brněnský odchovanec.

Růžička zaznamenal už druhý gól v zápase. Ten první vstřelil ve druhé části, kdy vyrovnával na 1:1. „Je šikovný, dobře nabruslený a má sebevědomí. Jedná se o kvalitního hráče a je jeden z nejlepších v extralize,“ dodal Nečas.

Kometa se střelecky prosadila pouze ve druhé třetině, kdy skórovali Luboš Horký a Martin Zaťovič. Plno dalších příležitostí však Brňané spálili. „Nejdůležitější je, že jsme neproměnili šance, které jsme měli. Navíc je pro nás asi kruté dostat v poslední minutě takovou branku,“ hlesl asistent kouče Komety Petr Haken.

V poslední třetině vyrovnal po teči třinecký útočník Aron Chmielewski a po druhé Růžičkově trefě se Třinec posunul na druhé místo v tabulce. „Od poslední třetiny jsme stáhli hru na tři pětky a ukázali spoustu charakteru, Brno však stále hrozilo z velkých šancí. Na konci jsme parádně sehráli přečíslení a rozhodli o třech bodech,“ liboval si třinecký trenér Václav Varaďa.

Naopak Kometa i přes dobrý výkon zůstává čtvrtá. „Kdybychom hráli hůř než soupeř a vyhráli, bude to lepší. Takhle je nám předvedená hra k ničemu,“ dodal Nečas.

HC Kometa Brno – HC Oceláři Třinec 2:3 (0:0, 2:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 31. Horký (Mallet), 35. Zaťovič (M. Erat) – 32. Martin Růžička (Krajíček, M. Doudera), 47. Chmielewski (Cienciala, O. Kovařčík). Rozhodčí: Hribik, Pražák – Frodl, Komárek
HC Kometa Brno: Čiliak (Vejmelka) – Barinka, O. Němec, Gulaši, J. Krejčík, Bartejs, Štencel – Zaťovič (A), Hruška, M. Erat (A) – Mallet, Nečas, H. Zohorna – Dočekal, L. Čermák (C), Horký – T. Svoboda, Vincour, Haščák – R. Zohorna.
HC Oceláři Třinec: Hamerlík (Hrubec) – Krajíček (C), M. Doudera, Linhart, D. Musil, L. Kovář, Adámek – Rákos, Marcinko (A), Martin Růžička – Chmielewski, Mikulík, Christov (A) – Adamský, Cienciala, Irgl – Jank, M. Kovařčík, O. Kovařčík.

Autor: Petr Musil

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.